Здоров'я

Чи корисно здавати кров. Хто може стати донором

Щодня тисячі людей потрапляють до лікарень із травмами, опіками, загостреннями хронічних захворювань. Багатьом із них потрібне переливання донорської крові. Допомога донорів також дуже важлива в акушерстві та гінекології, проведенні хірургічних операцій та лікуванні гематологічних та онкологічних захворювань. Здача крові – це допомога іншим людям та їх врятовані життя. Не кожен знає, що це приносить користь і донору. Тому в цій статті ретельно розберемося чи корисно здавати кров.

Переваги організму дають періодичні донації

 • Донори стійкіші до крововтрати, якщо однакове поранення отримає донор і людина, яка не здавала кров, у першого шанси вціліти значно вище.
 • Продовження молодості з допомогою стимуляції кровотворення, самооновлення організму. Регулярне кровообіг сприяє поліпшенню самопочуття, донори рідше хворіють і молодо виглядають, тобто донорство позитивно впливає на здоров’я.
 • У чоловіків, які здають кров, ризик інфаркту та серцево-судинних захворювань – у десятки разів менший.
 • Чоловіки-донори рідше страждають на напади серцевої астми.
 • Здавання крові має безліч плюсів для організму жінки. Особливе значення цей процес має перед клімаксом у жінки, продовжуючи молодість.
 • Здавати кров корисно для профілактики всіх “накопичувальних хвороб” . Це атеросклероз, порушення травлення, подагра, діяльнысть підшлункової залози, печінки, основний обмін.
 • Регулярна здача крові добре поліпшує самопочуття. Активізується робота кровотворних органів, це стимулює роботу всього організму. Зміцнюється імунітет, холестерин підтримується на низькому рівні, органи та тканини збагачуються киснем, інтенсивніше виводяться з організму шкідливі речовини.

Зниження окислювального стресу

Користь для організму полягає у зниженні рівня заліза, за рахунок чого запобігає пошкодженню клітин через окислення. Втрата деякого обсягу біоматеріалу призводить до зростання концентрації ферменту зі складною назвою супероксиддисмутазу.

Цей фермент пригнічує активність або ліквідує ті форми кисню, які дуже негативно впливають на здоров’я людини.

Саме окислювальний стрес сприяє озлоякіству клітин, тому кроводача запобігає розвитку раку.

Зміцнення серцево-судинної системи

Корисна здача крові для донора і в плані зміцнення серця та судин, оскільки:

 • запобігає формуванню тромбів;
 • стабілізується тиск;
 • покращується мікроциркуляція.

За статистикою, донори на 80% рідше страждають на серцеві хвороби, порівняно з іншими. Завдяки регулярній здачі крові знижується тиск та ймовірність тромбоутворення, а також закупорки артерій, що може бути причиною раптової смерті. Отже, чи корисно здавати кров у цьому разі відповідь очевидна.

Увага! Систематична здача біоматеріалу дуже корисна людині тим, що зменшує ризик інсульту та інфаркту. Максимальної користі для кардіоздоров’я можна досягти, якщо ставати донором щонайменше 1 раз на рік.

Профілактика тяжких хвороб

При значному накопиченні білків, відповідальних за запалення, відбувається пошкодження клітинних мембран та маніфестація процесів, здатних призвести до розвитку таких патологій, як:

 • цукровий діабет 1 типу;
 • хвороба Альцгеймера;
 • хвороба Паркінсона;
 • злоякісні новоутворення;
 • прискорене старіння.

Зниження ваги

Чим може бути корисним донорство крові повній людині? Він отримує шанс схуднути, оскільки після процедури здачі донорського біоматеріалу втрачається близько 650 калорій. Тому запишіть ще один плюс на тему чи корисно здавати кров.

Чи шкідливо здавати кров на донорство

Шкідливість процедури забору крові можлива у разі перевищення частоти процедур. Наслідком безконтрольної донації може стати анемія, проте вона нерідко розвивається від поганого харчування.

Крім того, множинні кровопускання здатні спричинити зниження проникності судин, що кровопостачають альвеоли легень. Однак таке буває лише у донорів із багаторічним стажем.

Донор може складати цільну масу або її окремі компоненти. Розглянемо наочно, як часто можна здавати кров.

Висновок

Донорський рух охоплює всіх, кому небайдужа доля оточуючих, тих, хто прагне рятувати життя, здаючи власну кров і тих, хто розповідає про донорство своїм друзям та близьким і тих, хто розуміє, що добровільно та безоплатно ділитися кров’ю з іншими – правильне рішення. Не можна забирати шанс на життя у тих, для кого донорська кров – єдина надія на одужання, єдиний шанс вижити! Приєднуйтся до донорського руху!

З питанням чи корисно здавати кров ми розібралися. Тепер, якщо ви вирішили стати донором, потрібно знати куди звернутись. На сайті donor.ua зібрана Перелік медичних закладів, де можна здати кров

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button