Право

Якщо сусіди шумлять. Що робити і куди скаржитись

Іноді буває не непощастило з галасливими сусідами і тоді виникає проблема що робити якщо сусіди шумлять. Кожен з сусідів розважається, як може: одні дивляться фільми та займаються глобальним прибиранням, інші вирішують голосно послухати музику або згадують про незакінчений ремонт. Але що робити, якщо більше немає сил терпіти нескінченний звук дриля чи баси популярної пісні? Разом із адвокатом Наталією Гавриш склали інструкцію, як впливати на шумових терористів.

що робити якщо сусіди шумлять

Шум якого рівня допустимо?

В Україні є два основні нормативні акти, яких ми повинні дотримуватись під час проведення ремонту, ігор з дітьми, під час домашніх свят, занять музикою та всього іншого. Це Наказ МОЗ України, який встановлює допустимий рівень шуму у житлових приміщеннях, громадських будівлях та на території житлової забудови, та стаття 24 Закону, який регулює «санітарне та епідеміологічне благополуччя населення».

Згідно з Наказом МОЗ, є допустимі рівні шумів. Наприклад, вдень у квартирі рівень шуму може бути до 55 дБ, вночі – не вище 45 дБ (у готелях та гуртожитках цей рівень вищий). На майданчиках біля будинку допускається рівень шуму до 70дБ, а вночі – до 60дБ. У кафе та ресторанах вдень дозволяється шум до 70дБ.

Для розуміння: рівень шуму в 30 дБ – це шепіт і цокання будильника, 45 дБ – рівень шуму від звичайного діалогу, 65 дБ – це коли у кафе голосно говорять двоє людей, а ви за сусіднім столиком все чуєте.

У Наказі МОЗ України є таблиця із зазначенням допустимих норм шуму на різні випадки життя: у бібліотеці, театрі, церкві, гаражі, у лікарні та інших місцях.

Стаття 24 ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» прямо говорить, що заборонено з 22:00 до 08:00: голосно співати, шуміти, використовувати феєрверки, салюти, колонки та інші побутові речі, наприклад, блендер, кухонний комбайн, іграшки , пральну машину.

Щодо ремонту Закон встановив окреме правило: ремонт проводити можна, але якщо власник (орендодавець) заздалегідь отримав згоду своїх сусідів, які мешкають поруч із ним. Якщо згоди не отримав – ремонт проводити не можна. І навіть якщо ремонт узгоджений із сусідами, перевищувати рівень шуму не можна.

Що можна зробити, якщо сусіди шумлять?

Звісно, насамперед краще домовитися. Але буває й інший випадок: сусід галасує і не відчиняє двері. Або проводить ремонт об 11 ранку робочого дня ― тобто у дозволений час, із сусідами все погодив, але робить це настільки галасливо, що у вас плаче дитина та тремтять стіни. Це очевидне перевищення 55 дБ. У такій ситуації можна викликати поліцейських.

Що може зробити поліція?

Скажімо відразу – вони точно не замірятимуть рівень шуму. Можливо, вони приїдуть через 5 хвилин, а може бути через 2 години, коли сусід припинить свердлити, а можуть взагалі відмовитися приїжджати. На практиці – частіше відмовляються це робити. У такому разі краще вчинити так:

 • Написати повідомлення начальнику ЖЕКу/ОСББ/керівнику будинку повідомлення, що в такій квартирі шумлять/роблять ремонт. Зробити скріншот повідомлення.
 • Через груповий чат вдома (якщо є) звернутися до сусіда, який шумить. Знову зробити скріншот.
 • Обійти сусідів та заручитися їхньою підтримкою.
 • Зняти відео який шум стоїть у вас вдома. Обов’язково під час запису промовте дату та час запису. Якщо плаче дитина – додайте до кадру дитину.
 • Сходіть до сусіда разом із начальником ЖЕКу/ОСББ та запропонуйте зменшити рівень шуму. Попередити про штраф, який йому загрожує.
 • Якщо сусіди продовжують шуміти, зателефонуйте до поліції та складіть колективну заяву. Якщо з однієї адреси зателефонують кілька людей, поліція швидше за все приїде.

А навіщо робити скріншоти та який штраф загрожує при шумовому терорі?

Скріншоти – це ваша доказова база. Для того ж потрібен і начальник ЖЕКу, і ваші сусіди, бо всі вони потенційні свідки.

Щодо відповідальності, вона за шум може бути адміністративною. Згідно з «антишумовою» статтею 182 КпАП України, порушнику загрожує штраф у розмірі від 85 до 255 грн. Якщо ж порушення протягом року повторюється, штраф буде вищим – від 255 до 510 грн. До речі, у такому разі конфіскують ще й звуковідтворювальну апаратуру, піротехнічні засоби або інші предмети порушення тиші (якщо, звичайно, є).

В Україні є судова практика стягнення моральної шкоди через перевищення рівня шуму. Як правило, сума моральної шкоди у таких справах рідко перевищує 3 тисячі грн, а ось витрати на вашого адвоката, які відшкодовує порушник, можуть сягати 25 тисяч грн. Навряд чи комусь захочеться ходити суднами і платити за дриль близько 30 тисяч грн.

Як віднадити сусідів зверху тупотіти вдень і вночі: способи боротьби

На різних форумах часто обговорюються питання про те, як реагувати, якщо через стінку голосно розмовляють, кричать, рухають меблі, кидають сковорідку та інші предмети. Режим тиші кожен суб’єкт в Україні встановлює самостійно.

Шумлять сусіди зверху: що робити, як вирішити проблему? Шум і тупіт у денний час

Кожному жителю не завадить звернути увагу на те, що існує закон про тишу і з ним треба зважати. Не варто доводити ситуацію до того, щоб мешканцям довелося вживати заходів, а точніше писати скаргу до відповідних органів на шум та тупіт сусідів. Важливо пам’ятати, що гучна музика пізно надвечір чи інший шум вважається правопорушенням.

Усім мешканцям багатоквартирних будинків знадобиться знати, що робити, якщо сусіди зверху тупотять, і куди скаржитися. Щоб уникнути постійного шуму і не щодня втихомирювати мешканців у під’їзді, можна боротися такими способами:

 • Відірватися від своїх справ, зайти до сусідів зверху чи збоку і зауважити. Спершу спробувати вирішити проблему проханням. А якщо вони постійно кидають речі та тупотять, то трохи налякати зверненням до правоохоронних органів.
 • Якщо не спеціально сусіди згори сильно туплять і шумлять, можливо, при будівництві будинку було порушено норми шумоізоляції.
 • Якщо галасливі вечірки повторюються постійно, чути тупіт і шум, а порушники на прохання не відгукуються, то треба поскаржитися в поліцію чи дільничну. Покарання можливе через докази, зібрані для прокуратури.
 • У випадках якщо нестерпно чути, як сусіди постійно тупотять немов копитами, що стеля деренчить, голосно спілкуються, то можна, але небажано, відповідати народними способами.
 • Тільки жоден із перерахованих заходів не може гарантувати стовідсоткової тиші на поверхах багатоквартирної будівлі. Та й не факт, що галасливі сусіди раптом перестануть упускати речі або постійно стукати, рухати меблі.

Читайте також Робота для дітей. Реальні ідеї як заробити дитині собі на новий айфон

Мирні переговори

Якщо постраждалий знизу не знає, як заспокоїти сусідів зверху від тупоту та шуму в квартирі, варто почати з мирної спроби вирішення проблеми. Це спрацьовує, якщо мешканець випадково щось упустив чи не знав правил забезпечення тиші у будинку.

Часто зверху сусід просто не припускає, що тупіт дитячих ніжок, гра на піаніно, прибирання квартири або гавкіт собаки можуть завдавати великих незручностей і заважати відпочинку в квартирі.

Коли ремонт у заборонений час триває і сусіди голосно тупотять згори, то що робити в такому разі, можна відповісти легко. Спочатку слід йти на розмову. Спокійна форма пояснень із сусідами, які роблять ремонт, іноді дає позитивний результат.

Найчастіше вони візьмуть до уваги і спробують знизити амплітуду гучних звуків, і вдасться знайти компроміс. Важче буде віднайти розуміння у скандалістів, любителів галасливо розважитися або взагалі химерних людей.

Народні методи

Якщо сусіди шумлять то деякі громадяни вигадують свої способи боротьби з цим, намагаючись відплатити сусідам тією самою монетою. Зробити це можна наступними методами, але вдаватися до них ми не рекомендуємо:

 • Включити на всю потужність колонки із музичним аудіозаписом. Господарям, над квартирою яких постійно туплять і галасують, можна вийти на прогулянку. А мешканці зверху нехай насолоджуються.
 • Помститися за допомогою сковорідки. У неї потрібно налити до країв води, потім поставити високо на меблі, щоб вони повністю стикалися зі стелею. Одягти навушники і підключити до музичного центру. Це найефективніша вібраційна колонка.
 • Використовувати швабру. Як тільки сусіди приготуються до нічного відпочинку, почати шваброю бити в стелю, шуміти.
 • Біля входу сусідської квартири написати: “Обережно! Порушники тиші та спокою”.
 • Записати сильні крики, шум та тупіт сусідів на відео та викласти в Інтернет.
 • Звуки падаючих речей у нічний час

Звичайно ж, постійні сусідські бої при подібній боротьбі з гучним тупотом та шумом у квартирі вдень та вночі добром не закінчуються. Кожен випадок індивідуальний, і спосіб усунення проблеми залежить від конкретних ситуацій.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button