ВідпочинокПарки Києва

Маріїнський парк – самий унікальний і популярний парк Києва

Маріїнський парк – це один із найпопулярніших парків Києва. Він є унікальною пам’яткою паркового мистецтва минулого.

маріїнський парк фонтан

Історія Маріїнського парку

Парк було закладено в 1874 році з ініціативи імператриці Марії Олександрівни у зв’язку з реконструкцією прилеглого палацу, перейменованого на її честь на Маріїнський. Автором проекту став садівник А. Г. Недзельський. Насамперед на цьому місці знаходилася палацова площа та військовий плац, де влаштовувалися паради.

Парк площею 8,9 га спроектовано у пейзажному стилі. Тихий, тінистий, зі старими липами, кленами та каштанами, парк є унікальною пам’яткою паркового мистецтва минулого. Головний вхід до парку – навпроти будівлі Верховної ради України та Маріїнського палацу.

У парку понад 80 порід дерев, серед них айлант, оксамит амурський, бундук канадський, клен Шведлера, софора японська та ін.

У листопаді 1917 року на площі біля входу до парку в братській могилі було поховано робітників і революційних солдатів, які загинули під час Жовтневого збройного повстання 1917 року. 17 лютого 1918 року в братській могилі в парку було поховано 750 осіб, які загинули під час Січневого повстання 1918.

У 1973-1974 роках головний вхід з боку Радянської площі (нині площа Конституції) був оформлений напівкруглим майданчиком з двома фонтанами.

У 1970—1980-х роках у парку діяла невелика дитяча залізниця (менша за ту, що в лісопарку на Сирці).

Зважаючи на близькість парку до будівель, в яких розміщуються органи вищої державної влади України, в ньому неодноразово розташовувалися наметові містечка з протестуючими проти тих чи інших політичних рішень.

У засобах масової інформації журналісти часто Міський та Хрещатий парки називають загальною назвою Маріїнський парк.

Що є в Маріїнському парку

Також у парку є оглядовий майданчик, який збудували ще за часів імператриці Марії у 1874 році: вид площі біля резиденції здавався Марії Олександрівні надто похмурим, і вона розпорядилася побудувати в парку оглядовий майданчик. З оглядового майданчика відкривається чудовий краєвид на Дніпро та його лівий берег.

Гуляючи Маріїнським парком, ви пройдете повз відомий стадіон «Динамо» і потрапите на «Міст закоханих», де прийнято вішати замочки на знак свого кохання. А якщо ви відправитеся на одну з екскурсій Києвом, то під час прогулянки почуєте чимало цікавих історій.

Поруч знаходяться: Будинок офіцерів, Європейська площа, Київський театр ляльок, Музей води, пам’ятник «Луїджі та Мокрина», Мистецький Арсенал

Станція метро: Арсенальна

Пам’ятники Маріїнського парку

У парку встановлено пам’ятники:

  • героям Жовтневого повстання 1917 року, на братській могилі робітників і солдатів, які загинули під час повстання за Радянську владу у Києві у листопаді 1917 року. Пам’ятник було встановлено у 1927 році (архітектор В. М. Онащенко) перед входом до парку. Під час Великої Вітчизняної війни пам’ятник було зруйновано. Відновлено та відкрито 6 листопада 1948 року (архітектор 3. С. Чечик). П’єдестал — із чорного мармуру, на ньому — чаша із червоного граніту. Загальна висота пам’ятника — 2,5 м. Весною 2014 року було зруйновано знову.
  • учасникам Січневого збройного повстання 1918, на братській могилі учасників повстання. Нинішній пам’ятник було відкрито 21 грудня 1967 року. Бронзова фігура робітника заввишки 4 м, що піднімає прапор революції, встановлена на постаменті заввишки 2,5 м із чорного лабрадориту. Скульптори В. П. Винайкін та В. В. Клімов, архітектор В. Г. Гнездилов.
  • генералу М. Ф. Ватутіну, на могилі полководця. Пам’ятник було відкрито 25 січня 1948 року. Автори – скульптор Є. В. Вучетіч, архітектор Я. Б. Білопольський. Статуя Миколи Ватутіна із сірого граніту встановлена на постаменті із полірованого чорного лабрадориту. Стилобат пам’ятника виконаний у вигляді мозаїчного килима (художник С. А. Кириченко; виконували художники К. К. Сороченко, Н. Г. Клейн, Л. Є. Хаютьіна, Т. А. Шиловська, Б. А. Корін). Загальна висота пам’ятника – 8,55 м.
  • А. В. Іванову, гранітний надгробок на могилі.
  • каштанам, що розпустилися.

Маріїнський парк під час Євромайдану

8 грудня 2013 року протестувальниками у Міському парку була поламана частина лав, з яких зробили барикади. Під час масових антиурядових виступів, 26 січня 2014 року, після підпалу протестуючими автомобільних покришок на мосту закоханих над Петрівською алеєю, що сполучає Міський та Хрещатий парки, згоріло близько 3 метрів дерев’яного покриття мосту. Нинішній міст було споруджено 1983 року як точна копія мосту, побудованого 1910 року у проекті Є. Про. Патона.

У грудні 2013 року в Маріїнському парку під захистом правоохоронців проходили щоденні акції прихильників чинної влади (так званий Антимайдан)[4]. На мітинги підвозили учасників із різних регіонів України, переважно зі східних та південних областей

Відгуки про Маріїнський парк

Один із моїх улюблених парків. Він дуже гарний. Мені дуже подобається ним гуляти.
Восени – все листя стає жовтим і помаранчевим, а влітку – все знову стає зеленим.
Мені дуже подобається міст, але досі я боюся довго на ньому стояти і завжди намагаюся швидше перебігти на інший бік))

Ідеальне місце для прогулянки у спекотний день. Є лавочки, фонтани, можна сісти відпочити і насолодитися чаєм або кавою (є ларьки з продажем)

Маріїнський парк – найкращий парк міста Києва. Варто обов’язково відвідати це місце. Там стоїть пам’ятник великого кохання – яке не знає відстані. Також є міст закоханих.

Дуже гарне місце, люблю приїжджати з дітьми, поки вони граються на майданчику, можна спокійно почитати улюблену книгу. Дитячий майданчик з батутами, гіркою, лазалками, гойдалками, діти знаходять чим зайнятися. Поруч є магазинчик, бібліотека та міні кав’ярні з перекушуванням. Є громадський чистий туалет, можна помити руки, якщо потрібно. Можна освіжитися біля фонтану, пройтися парком, спокійно і розмірено провести дозвілля. Рекомендую до відвідування!

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button