БізнесЖиття

Робота для дітей. Реальні ідеї як заробити дитині

Робота для дітей та школярів. Мийка машин

Ви поки що надто молоді, щоб влаштуватися на роботу, але дуже хочете мати власні гроші? Супер-новина в тому, що зараз ви дізнаєтесь більше 20 варіантів, як заробити гроші дитині. Так, щоб заробляти, не обов’язково бути дорослим і навіть підлітком. Робота для дітей це реально, законно і доступно

Мій досвід. Я, автор цієї статті, заробляв перші гроші, починаючи з 10 років влітку на селі, збираючи з другом лікарські трави. Ми їх сушили і здавали потім у приймальний пункт. Ще збирали макулатуру та металобрухт.

Я часто під статтями на фінансових блогах бачу коментарі від дітей 8-11 років, які щиро цікавляться, як заробити у такому юному віці, яка є робота для дітей. Одні хочуть мати кишенькові витрати, інші накопичити на телефон (планшет), треті допомогти батькам. Навіть на ЗСУ збирають! Ви теж тут із цієї причини? Це похвально!

3 прості напрямки для заробітку, доступні школярам та підліткам

Ти вже зрозумів, що гроші потрібні не лише дорослим. Гаджет потрібно оновити, з друзями погуляти, річ нову прикупити – але батьки вважають це зайвою тратою грошей. Можливо, ти вже чув фразу: «А чи не піти б тобі попрацювати та заробити?».

ВАЖЛИВО. Але є один момент – згідно законів України офіційно працювати дозволено лише з 16 років. Але за згодою батьків дитина може працювати з 15 років.

Але це не проблема. Куди можна піти і де заробити гроші дитині неофіційно читаємо нижче.

Прості підробітки

Побачив проблему – пропонуєш допомогу. Сусідці продуктів купити, прибрати двір, помити машину, вигуляти собачку – це проста робота, яка тобі під силу. Як заробити гроші у 14 років і до 16 читайте за посиланням – це матеріал для дітей трохи старших.

Можна навіть із батьками домовитися. Звичайно, домашні обов’язки ніхто не скасовував і платити за це не будуть. Але є те, що не входить до твоїх домівок – чому не виявити ініціативу за невелику оплату.

Торгівля

Як можна заробити гроші школяру в такому юному віці на продажах? Скажу більше – майже всі сучасні підприємці починали зі шкільної лави.

Ми з друзями влітку рвали абрикоси, груші, аличу та носили по квартирах. Завжди продавали. Гроші ділили порівну.

Антон Л., 11 років

Ти відмінник – можна допомагати з контрольними роботами іншим школярам. Купи пару штук цікавих, недорогих дрібниць, які подобаються тобі та іншим однокласникам, та продай на пару гривень дорожче. Та все, що завгодно, можна пробувати продавати.

Інтернет-заробіток

Маєш телефон, ноутбук чи планшет та доступ до Інтернету? Цього достатньо поки що. Що потрібно робити і на яких сайтах – детально розписано нижче.

ДОСЛІДЖЕННЯ. Компанія Online Market Intelligence провела опитування «Мої перші гроші», в якому взяли 1600 українців від 18 до 50 років. Результати показали, що 33% учасників заробили перші гроші ще до 14 років, а 43% – вже старшокласниками.

Тож все реально. Ти зможеш заробити, бо багато дітей ще раніше це змогли. Віддавайте перевагу творчим заняттям та легкій роботі в Інтернеті. Так ви зможете заробити перші кошти, не втомившись і не потрапивши в неприємну ситуацію.

Як заробити гроші дитині у 8-9 років

Заробити дитині в 8 років не так просто, адже багато дорослих ставляться до неї несерйозно. На щастя, є Інтернет, де вік не має значення. А ось знайти перших клієнтів у реальному житті допоможуть батьки. Насправді роботи в інтернеті більше ніж достатньо. До того ж з дитини, яка починає робити прості роботи в інтернеті, може вирости успішний і досвідчений “айтішник”, менеджер, тощо.

Виконувати прості завдання в Інтернеті

Діти 8-9 років можуть реєструватись на сайтах, брати участь у голосуваннях, проходити тести, тестувати демоверсії ігор. Заробити вийде близько 10-15 гривень на годину.

Окремо хочу виділити популярний сайт 👉VkTarget, де доступний заробіток на лайках, репостах та інших діях у соціальних мережах. На мій погляд він найкращий у цій темі: багато завдань, все просто і зрозуміло, заробляйте самі і кидайте партнерське посилання друзям і отримуйте відсоток з доходу. Усі деталі за посиланням.

Заробити також можна на наступних проектах у розділі «Завдання»:

Завантажувати мобільні програми та додатки

Є ще один простий спосіб, як з телефону заробити в Інтернеті дитині. Встановіть на смартфон такі додатки:

 • AppKarma (заробіток на тестуванні ігор)
 • CashPirate (заробьіток на перегляді відеореклами та встановленню додатків)
 • REWARD (просто скачувати і встановлювати програми і отримувати виплату)
 • Whaff Rewards (оплата за пергляд роликів, втановлення ігор, тощо…)
 • CHEESEFREE (перглядайте відео і заробляйте)
 • VIDEOVTOPE (ставьте лайки, робіть репости та пергляди і отримайте за це гроші)
 • ZAREKLAMY (заробіток на лайках, соцмережах, репостах…)

Ці та інші програми для заробітку грошей на ios та андроїд дозволяють отримати оплату на скачуванні ігор для мобільного телефону. За одне завантаження та встановлення платять у середньому 5-20 гривень (в залежгості від складності та іншого). Іноді у завданні вказані додаткові вимоги: не видаляти додаток 3 дні, поставити оцінку, написати коротенький коментар тощо.

Перегляд сайтів (серфінг)

Цей підробіток такий же простий, як і описане вище. Її цілком можна виконувати у 9 і навіть у більш ранньому віці. Заробити допоможуть ті ж проекти в Інтернеті, що описані в першому пункті.

Хлопчику (дівчинці) слід зареєструватися на одному із зазначених майданчиків та перейти до розділу «Серфінг». Там відкриється список сайтів рекламодавців. Щоб заробити, потрібно просто натиснути на одне з посилань, дочекатися закінчення відліку таймера і ввести капчу. Деякі хлопці і дівчата заробляють по пару сотень гривень на місяць.

Продавати товари однокласникам та друзям

Це заробіток для більш шустрих дітей, які завжди щось продають у школі. Спробуй знайти прикольні товари та продати друзям. Що це може бути? Різні насолоди, поп-корн вдома зроби, слайми власного виготовлення. Ну, тільки спочатку потрібно попросити у батьків грошей трохи на закупівлю першої партії.

Таблиця 1. «Товари, цікаві школярам і які можна купити дешево на Аліекспрес»

За скільки можна купити
Світловідбивні наклейки від 0,35 $
Набір для моделювання молекул від 9,4 $
Флешки нестандартних форм від 1,5$
Силіконовий затискач для навушників від 0,1 $
Гарні паперові стікери від 0,02 $
Футляри для навушників від 2$
Блокнот з чорними листами від 1$
Ручка, що стирається від 0.14 $

Тато купив мені наклейки світловідбиваючі на рюкзак, але вони такі красиві, що всі однокласники і собі захотіли. Батьки на Аліекспрес купили мені 50 шт., я їх продала однокласникам за 2 тижні.

Марина К., 9 років.

Колекціонування – також досить фінансовий вид заробітку. Але й він потребує допомоги батьків. Нехай дитина збирає речі, які становлять інтерес для інших людей:

 • іграшки з кіндер-сюрпризів;
 • наклейки із персонажами ігор, фільмів, мультиків;
 • моделі машинок;
 • лялькові сукні;
 • поштові марки;
 • значки.

Велике складання можна реалізувати через Інтернет і заробити суму, що значно перевищує початкові витрати. Але, ймовірно, доведеться витратити багато часу на пошук покупця. Ще школяр 9 років і більше може заробити на продажу окремих речей поштучно зацікавленим одноліткам або на дошках оголошень.

Виконувати садово-городні роботи

дитина працює на городі

Якщо ви регулярно їздите до села або на дачу, поцікавтеся у сусідів, чи не потрібна їм допомога по господарству. Ваша дитина могла б за невелику винагороду виконувати таку роботу:

 • прополювати та поливати грядки;
 • прибирати опале листя;
 • збирати ягоди з кущів, що впали на землю яблука та сливи;
 • садити/копати картоплю;
 • перевертати та прибирати сіно;
 • перебирати зерно, горох, квасолю.

Такі заняття не відносяться до важкої фізичної праці, але забирають багато часу. Тому деякі люди готові платити гроші молодим помічникам.

ВАЖЛИВО. Не варто платити власним дітям за роботу у сімейному городі/саду/будинку. Це підірве ваш авторитет. Надалі дитина вже не захоче допомагати вам безкоштовно.

Листоноші

Сьогодні листоноші потрібні як на пошту, так і в різні комерційні організації, які розповсюджують свої рекламні листівки поштовими скриньками.

Якось я працював менеджером з реклами в одній торговій компанії. Ми робили свої невеликі каталоги, які розповсюджували поштовими скриньками міста. Для цієї роботи ми приваблювали підлітків.

І, до речі, підлітки справляються з цією роботою набагато краще за дорослих. Підлітки працюють набагато чесніше. Вони ще не зіпсовані життям. А ось дорослі часто мухлювали. Наприклад, викидали листівки у сміттєві баки, а мені казали, що все поширили. Як ви розумієте, фірма через такі пройдисвіти зазнавала серйозних збитків.

Комп’ютерна грамотність (діти навчають дорослих роботі на ПК)

Рукоділля

Заробіток на рукоділлі можна запропонувати творчій дівчинці. Дитині 12 років (і навіть молодше) цілком під силу вишивати картини хрестиком, в’язати гачком шарфики та шапки, виготовляти натуральне мило з ефірними оліями, ліпити гарні фігурки з глини. Нехай займається творчістю, а ви візьміться за комерційну частину. Продавайте вироби через соціальні мережі або організуйте торгове місце на ярмарку.

Порада. Коли дитина підросте, навчіть її самостійно знаходити клієнтів та покупців.

рукоділля як робота для дітей

Допомога у продажу б/в речей

Якось спитайте у сина (дочки): «Чому б тобі не продати непотрібні речі в будинку і заробити гроші?». Так ви піднімете свій авторитет і розкриєте в дитині підприємницькі здібності.

У чому, власне, полягатиме допомога? Дитина може упорядкувати вживані речі (помити, почистити), зробити барвисті фотографії, надрукувати і викласти в Інтернет текст оголошення. Потім відстежувати коментарі та листи, що надходять на електронну пошту. Навіть особисто доставляти товари, що мають легку вагу. А вам залишиться лише відповідати на дзвінки потенційних покупців.

Ще знаю кілька конкретних прикладів, де діти замовляють з Китаю різну дрібницю, і продають серед однокласників. Як це робити, читайте у статті про заробіток на Аліекспрес.

Комп’ютерна грамотність (діти навчають дорослих роботі на ПК)

Діти сьогодні розбираються в комп’ютерах набагато краще за дорослих. Цим можна і потрібно скористатися. Комп’ютери є скрізь, на будь-яких підприємствах, але вміють поводитися з ним далеко не всі.

Особливо це стосується дорослого покоління, тих, кому за 40. Якщо ваша дитина розуміється на комп’ютері, то нехай навчають дорослих користуватися нею за гроші. Подати оголошення в газету або на дошку оголошень не проблема.

Догляд за домашніми улюбленцями

Можна пропонувати заробити гроші дітям на догляді за кішками, кроликами, хом’ячками, папужками та іншими мирними тваринами сусідів. Тільки дитина повинна бути відповідальною та акуратною.

Власники готові за невелику плату довірити своїх вихованців іншим людям на час від’їзду у відпустку чи відрядження. Розвісте відповідні оголошення на під’їздах будинків у рідному кварталі або у групах соцмереж вашого району

Розведення породистих тварин

Чому б не організувати з дитиною 10-11 років спільний бізнес із розведення тварин? Через Інтернет можна продавати дорогих породистих цуценят, кошенят, потомство екзотичних акваріумних рибок і навіть метеликів. Можливо, таке заняття не тільки принесе дитині гроші на кишенькові витрати, а стане улюбленою справою.

Это работа для детей более старшего возраста, начиная с 13-14 лет. К примеру, на продаже газет или заправке авто бензином заработать деньги детям можно лет с 10 и даже младше.

Миття автомобілів

Це робота для дітей старшого віку, починаючи з 13-14 років. Наприклад, на продажі газет або заправці авто бензином заробити гроші дітям можна років із 10 і навіть молодше.

Миття автомобілів це монотонна фізична робота. Але її головний недолік у тому, що дитині доведеться працювати у вологому приміщенні, що може вплинути на його здоров’я. І потрібно пам’ятати про те, що вашій дитині доведеться працювати з дорогими автомобілями, ненароком подряпавши який можна отримати купу неприємностей.

Розклеювати оголошення

Більшість реклами давно перемістилася в цифровий простір, але паперові оголошення досі мають попит. Їх розклеювання — стомлююча, але нехитра праця, виконання якої під силу підліткам. На сайтах про роботу висить безліч вакансій такого роду з приголомшливими зарплатами.

Не сподівайтеся, навряд чи вдасться заробити такі суми, зазвичай на день вдається наклеїти 250-300 оголошень за досить скромну оплату кожне. Але це цілком реальний потенційний дохід та зовсім не складна робота для дітей.

Стати знаменитим блогером

Робота для дітей, як блогер, це чудовий варіант якщо хлопчик чи дівчинка обдаровані (гарно співає, цікаво вміє розмовляти, грає на музичному інструменті або інші здібності) вести свій ютуб канал.

Мрія мільйонів підлітків — розкрутити свій канал на YouTube або сторінку в Instagram та отримувати скажені бабки за популярність. Якщо є велике бажання і віра в себе, то чому б і не спробувати розбагатіти таким шляхом? Тільки треба пам’ятати, що популярність рідко приходить одразу — більшості інтернет-зірок довелося не один рік займатися підготовкою контенту та просуванням, перш ніж вони побачили свій перший мільйон передплатників.

Коло вакансій для школярів вже, ніж для повнолітніх претендентів, але мають величезну перевагу. Поки дорослі люди шукають роботу, щоб вижити, діти можуть пробувати себе у різних сферах, удосконалюватись у улюбленій справі та освоювати суміжні професії.

Висновок

Робота для дітей де вони можуть заробити гроші реально майже у будь-якому віці, якщо є бажання, чітка мета та допомога батьків. Не хвилюйтеся, що ваша дитина перетрудиться і проґавить щасливі роки дитинства. Правильно підібраний вид діяльності не втомлює дітей, а навпаки викликає інтерес і допомагає розвиватися. Можливо, колись уже дорослий син чи дочка скажуть вам «дякую» за те, що навчили їхню фінансову грамотність і цілеспрямованість.

Порада. Почитайте казкову повість Бодо Шефера «Мані, або Абетка грошей». Там у доступній, розважальній та надихаючій формі описані важливі принципи заробітку грошей. Вона і для дорослих буде корисною

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button