Питання

Скільки тижнів в році. Скільки годин в тижні

Звичайний календарний рік триває рівно 365 днів, високосний рік на день більше — 366 діб. Ці цифри, як правило, ми пам’ятаємо зі школи, а от коли треба згадати, скільки тижнів в році, пам’ять готової цифри не дає. Але це легко розрахувати, знаючи, що в будь-якому тижні 7 днів ми можемо розділити кількість днів на рік на їх число в тижні і отримаємо потрібну відповідь, округливши в меншу сторону, наприклад.

Літній тиждень дорожчий за зимовий.

народна мудрість
  • У звичайному році: 365 днів / 7 днів на тижні = 52 тижні + 1 день
  • А у високосні: 366 днів / 7 днів у тижні = 52 тижні + 2 дні

Високосним стає кожен четвертий рік, наприклад 2020, 2024, 2028, 2032 і т.д. у них буде по 366 діб. У загальноприйнятому григоріанському календарі додатковим днем високосного року є 29 лютого.

Зверніть увагу, що видавці в деяких настінних календарях пишуть номери тижнів, починаючи вважати перший з них не з 1 січня, а з першого понеділка січня, виходить, що у них у році з’являється 53-й неповний тиждень, який складається з одного чи двох днів.

Скільки годин в тижні

Година – це одиниця виміру часу, що дорівнює 60 хвилин, 3600 секунд або 1/24 діб. Скорочене російське позначення: год, міжнародне: h. Слово «година» походить від дієслова «чаяті», яке означає «чекати».

У 1 тижні 168 годин

Тиждень – це одиниця виміру часу, що дорівнює семи дням (добам). Скорочене російське позначення: тиж., англійською мовою – wk. Вона складається з понеділка, вівторка, середи, четверга, п’ятниці, суботи та неділі. Календарний тиждень починається з понеділка та закінчується неділею. У перекладі з давньогрецького “тиждень” означає “неробочий день” або “святковий день”.

Об’єднання семи днів на тиждень пов’язане з періодом обертання Місяця навколо Землі, який, як відомо, становить приблизно 28 днів. 28 було розділено на 4, на кількість наявних фаз Місяця (новомісячний місяць, повний місяць, місяць, що зменшується), в результаті вийшло 7 днів. Тому не важко порахувати скільки тижнів в році.

Точний час в Києві можна дізнатись тут. Онлайн гординник з секундами

Григоріанський календар: реформа літочислення

Ще з часів Громадянських війн у Римі на європейському просторі діяв Юліанський календар, запроваджений Юлієм Цезарем за зразком календарів птолемеївського Єгипту. Але вже до XIV століття вчені почали помічати, що день весняного рівнодення приблизно з кожним століттям зміщувався на ранні дати: в момент введення юліанського календаря, в 46 році до н. е., він припадав на 21 березня, а до XVI століття – на 11 березня.

Різниця між юліанським та тропічним календарями становила близько 10 діб (тропічний рік – це відрізок часу, за який сонце завершує один цикл зміни пір року). Це було важливо для визначення святкування Великодня. Однак багато священнослужителів не звертали уваги на умовляння вчених, більше того, вони були впевнені, що в такому разі ймовірність збігу християнського та іудейського Великодня, що було категорично неприйнятно, зводилася до мінімуму.

Але до XVI століття ситуація стала критичною, і церква не мала вибору: Папа Григорій XIII зібрав комісію, якій було доручено провести всі необхідні дослідження та створити нову календарну систему. Отримані результати було відображено у буллі «Серед найважливіших». Саме вона стала документом, з якого розпочалося ухвалення нової календарної системи.

Точність григоріанського календаря

Новий григоріанський календар, порівняно зі старим юліанським, був набагато точнішим: у ньому менше високосних років. Високосними в цій системі літочислення вважаються роки, які: без залишку діляться на 400, або діляться на 4 без залишку, але при цьому не діляться на 100.

Таким чином, 1100 чи 1700 роки у юліанському календарі вважаються високосними. У григоріанському календарі, з уже минулих, після його прийняття, високосними вважаються 1600 і 2000 роки.

Скільки тижнів в році? Звичайний рік нараховує 52 тижні і 1 день. А у вискосоному році так само 52 тижні і ще 2 дні.

Відразу після запровадження нової системи вдалося усунути різницю між тропічним та календарним роком, яка становила на той момент уже 10 діб. Інакше через похибки у розрахунках зайвий день набігав би кожні 128 років. У григоріанському календарі зайвий день набігає лише кожні 10000 років.

Відразу після папського указу 1582 на нове літочислення перейшли практично всі католицькі країни, в тому числі заморські території колоніальних імперій. У деяких країнах у зв’язку з реформами відбувалося кілька народних повстань, найбільше з яких було у Ризі.

За кілька століть разом з експансією європейських колоністів григоріанський календар розійшовся буквально по всьому світу: Великобританія та колонії прийняли нововведення у 1752, Японія у 1873, Китай у 1911 році. Однією з останніх країн, що прийняли григоріанське літочислення стала Радянська Росія – за указом Раднаркому після 31 січня 1918 року настало 14 лютого. Останніми країнами стали Туреччина (1926) та Єгипет (1928). Наразі лише дві країни світу не прийняли григоріанський календар – Ефіопія та Тайланд.

Відповідно до загальноприйнятих правил, дати, що припали на проміжок між 1582 роком і моментом прийняття григоріанського календаря в країні, вказуються як за старим, так і за новим стилем. При цьому новий стиль вказується у лапках.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button