Бізнес

Столярний бізнес у гаражі з абсолютного нуля. Особистий досвід

Останній рік застав мене в наступному незавидному становищі. Пандемія, що раптово накрила світ, а також деякі політичні події в нашій країні, які пішли слідом за епідемією, призвели до повного руйнування мого попереднього бізнесу, без жодних перспектив на розвиток або хоча б на виживання його в такому агресивному середовищі.

Передбачити подібне було просто неможливо, тому цей рік я зустрів із відносно невеликою сумою вільних грошей у кишені і без розуміння що робити далі. Незадовго до всіх цих подій я переглядав усілякі ютуб-канали, у т.ч. закордонні, як і з чого люди роблять меблі, всякий декор, верстати та агрегати, робота на них. Попутно збираючи в пінтерест та інсту різні прикольні (на мій погляд) фото виробів.

Виходячи з того, що в мене є, і чим я хотів би зайнятися, я вирішив спробувати себе в цьому ремеслі. Не обійшлося без чарівного стусана від дружини – вона сказала “Йди і роби, нічого тут вичікувати зручних моментів – їх не буде!” Незважаючи на мої сумніви щодо наших фінансових перспектив, вона наполягла на оренді гаража та купівлі всього необхідного. Все необхідне – це торцювальна пилка, шліфувальна машинка, кілька банок ЛФМ різних відтінків і всяка дрібниця, типу клею, шурупів і т.п. Також було зібрано всі наявні в мене інструменти — шуруповерти, свердла, стамески, струбцини тощо. начиння, яке давно лежало без діла.

Декілька тижнів я наводив мою майбутню майстерню в порядок, щоб там можна було працювати. Та й почав робити.

Перше питання, яке виникло «Що саме робити?». Я створив новий обліковий запис в інстаграм, вигадав логотип, і почав викладати різні фото. Як такого попиту не було … писали, запитували, але все обмежувалося рідкісними повідомленнями в директ, «Дуже красиво, скільки коштує?» і на цьому все. Ну раз я зняв гараж, купив хоч щось із обладнання — треба щось робити, хоч би для себе, набивати руку, вивчати нюанси (яких виявилося чимало). Першим моїм виробом став настінний світильник у спальню. Я до цього досить довго шукав дворежимний світильник, який би вписався в інтер’єр кімнати – але нічого більш-менш пристойного так і не знайшов. Загалом з якихось залишків оргскла і старих валяючихся підстав зробив те, що мені було потрібно:

світильники дерев'яні сучасні

В інсте написали, що хочуть замовити 6 штук, готові оплатити 100% приїде забере кур’єр, якась складна схема передоплати, коротше надіслали посилання для введення даних банківської картки. Я вже зрадів замовлення, а тут очевидно, що тупо хочуть обнулити мою карту.
Потім я випадково наткнувся на обліковий запис в інстаграм, де роблять панно з квадратних спилів, і як вони користуються попитом. Я вирішив робити приблизно те саме, але з сюжетом. Вибір упав на Джоконду. Для складання схеми зображення та підрахунку елементів за кольорами я скачав на телефон програму для вишивання хрестиком, яка перетворює будь-яке фото на схему. А там вже можна налаштовувати розмір і кількість кольорів за бажанням. Визначивши 5 базових кольорів та кількість елементів, все це роздрукував та приступив.

Варто відзначити, що гараж тоді не опалювався, а надворі був лютий. У таких умовах мені потрібно було напиляти понад 1500 елементів, потім їх перерахувати за групами, кожен проморити, і далі за схемою зібрати в панно. Я вже не пам’ятаю всіх подробиць, але ця робота навчила мене багато чому, зокрема що слід дотримуватися інструкцій на етикетках, і що за жодних обставин не можна змішувати синтетичні морилки та органічні олії). Якщо коротко – то цю роботу я зробив двічі)

мона ліза джоконда з дерев'яних кубіків

Особливим попитом ця робота теж не мала, хоча я був упевнений, що попит буде. По-перше на ринку не було аналогів, по-друге можна було виготовляти в такому стилі будь-що, фото людей, як ідея для подарунка, наприклад. Я навіть зробив схеми з кількох відомих особистостей: Че Гевара, Монро, Ейнштейн.

Роботою зацікавилося кілька салонів краси, і знову далі «Класно, скільки коштує» справа не пішла. На 2 місяці, до настання тепла, я взагалі майже не ходив у майстерню, до того ж з’явилося багато інших турбот. З моменту потепління, десь із квітня, працювати стало набагато комфортніше, і я почав проводити в майстерні значно більше часу, не так для заробітку, як для себе. Я зробив ставку на світильники з дерева. Намагався вигадувати щось нове (або красти ідеї) просто робив. Якоїсь миті я вирішив більше не вкладатися в цю справу, і насамкінець, з обрізків, за годину з невеликим зробив банальний і простий світильник.

сучасні полиці, світильник з дерева

Виклав його в інсту і вирішив додатково викласти на сайти з оголошеннями типу олх.

Через два дні я отримав перше своє замовлення на два такі світильники. Мені без питань перевели передоплату, і я зробив все в кращому вигляді вже наступного дня. Ще за тиждень замовили ще 6 штук, але вже в настінному варіанті, якась піцерія. Також без проблем перевели передоплату, і вчасно отримали своє замовлення.

Ентузіазму додалося, і я почав розуміти що потрібно споживачеві – якомога простіше, і якомога функціональніше. Побачивши на якомусь зарубіжному сайті полиці-рамки я вирішив їх зробити для себе, доки був час. Після виготовлення виклав фото в інсту, фейсбук та олх. І буквально через тиждень пішли замовники.

Я вже не знаю, чим так зачепили ці полиці — але їх справді почали брати систематично, навіть були періоди, коли я переносив нові замовлення на тиждень. Я кілька разів підвищував ціну – попит не падав.

Якоїсь миті я зрозумів, що можна пропонувати щось ще. І таким чином розпродав майже всі світильники, які робив до цього і які не мали попиту. Також вигадав аксесуари, які до цих полиць “просилися”, доповнювали композицію. Таким чином, я іноді збільшував початковий чек до 2,5 разів.

Загалом якось сяк-так я отримую замовлення, є більш-менш стабільний дохід. Найбільше мені подобається працювати з салонами та іншими закладами. Вони не «забивають голову», ніколи не клянчать знижки і майже завжди щось дозамовляють. Дехто замовляє повторно.

Але ж зима вносить свої корективи. Гаражне виробництво в мороз – це взагалі особливий процес та танці з бубном, який я опишу пізніше (якщо аудиторії буде цікаво).
Перед новим роком зробив собі подаруночок – друк із логотипом. Тепер мої вироби їдуть до замовника із фірмовою бірочкою.)

Думки щодо подальшого розвитку

Якщо є попит – цей напрямок потрібно розвивати. І я зіткнувся з цілим рядом проблем)
По-перше, приміщення. Гараж – це добре. А теплий гараж — це те, що потрібно буде зробити цього літа). Взимку працювати досить складно, у рази складніше ніж улітку. В ідеалі знайти недороге приміщення під подібні потреби, але … коротше поки не вийде.

Другий момент – я не дуже добре фоткаю вироби. Вироби дуже добре виглядають в інтер’єрі на своїх, а в мене всі вони однакові на тлі цегляної стіни. Замовники надсилають фото своїх виробів рідко, і іноді надсилають таке, що загалом це не варто викладати.

Якоїсь миті я подумав над відеоблогінгом у цьому напрямку, але зрозумів, що гламурний блиск, який переважає у подібних каналів на задньому плані ну ніяк не в’яжеться з реальним робочим процесом. Коли ти виготовляєш виріб – це пил, тирса, розкидані інструменти, мат і взагалі повний треш. Як я зрозумів DIY блог, і хоч якесь виробництво — це різні світи, різні майстерні. Можливо помиляюся, т.к. викладене моє особисте фото в інстi, де я в пилюці та фарбі на тлі бардаку набрало більше лайків, ніж вироби)

Ще однією серйозною проблемою стала покупка матеріалу. Повинен сказати, що, крім того, що ціни на дерево злетіли, як тільки я почав займатися столяркою, так ще й якість залишає бажати кращого! Можна на базі провести більше години у пошуках нормального дерева. Я готовий платити більше, але зараз під сортом А пропонується в кращому випадку АВ.

Ну і само собою я розумію, що колись треба буде щось комусь делегувати, і бажано по максимуму, і це, напевно, найбільша проблема — у мене є безглузда установка по життю «краще за мене ніхто не зробить!», а це ніяк не б’ється з тим, що на добу лише 24 години, і іноді ще треба спати!

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button