Технології

Випадкові відкриття та рецепти якими користується весь світ

Деякі відкриття та рецепти були створені з чистого випадку, а користується ними тепер весь світ.

1. Пеніцилін

Класичний приклад. Олександр Флемінг любив ставити досліди у своїй лабораторії. Так багато і часто це робив, що часу в нього не було навіть на обід.

А під час досліджень бактерій стафілокока і відбулося велике відкриття: один із зразків був убитий спорами плісняви, яка в лабораторії була буквально скрізь. А за пеніцилін, який і вийшов у результаті, Флемінгу дали “нобелівку” 1945 року.

2. Мікрохвильова піч

Американський вчений Персі Спенсер намагався вдосконалити генератор мікрохвильових радіосигналів для радарів.

Якось учений, стоячи біля приладу, вирішив перекусити, поліз у кишеню за шоколадним батончиком. Але в кишені він виявив розплавлений шоколад. Так з’явилася концептуальна модель мікрохвильової печі.

3. Залізобетон

Садівник Жозеф Моньє мало не розорився, торгуючи пальмами – глиняні горщики билися, а рослини гинули. Ось і спала йому на думку ідея зробити діжку з цементу, забезпечивши її для міцності каркасом із залізних прутів.

А через десять років уже колишній торговець пальмами запатентував залізобетонні шпали, перекриття, балки і мости.

4. Шоколадна паста

Кондитер П’єтро Ферреро робив шоколадні цукерки та продавав їх на ярмарку. Якось через спеку солодощі розплавилися і перетворилися на безформну купу шоколаду. Але Ферреро не розгубився і почав намазувати масу на хліб, винайшовши шоколадну пасту.

А сьогодні компанія, названа на ім’я спритного татуся П’єтро – одна з найбагатших у світі.

5. Київський торт

Ще одна культова насолода теж з’явилася випадково. Працівники просто забули прибрати в холодильник збитий яєчний білок.

На ранок начальник цеху на свій страх і ризик вирішив зробити торт із тих інгредієнтів, що є. Так з’явилися ті найсмачніші хрусткі коржі.

6. Салат Цезар

Читай також: Як приготувати класичний зимовий салат: поради експертів НЛО TV Якщо вже мова зайшла про кулінарії, то згадаємо і про салати. “Цезар” отримав свою назву не від імені римського імператора, а практично від нашого сучасника. Справа була 4 липня 1924 року. З нагоди святкування Дня Незалежності США в ресторанчик Цезаря Кардіні нагрянуло стільки народу, що закуски на всіх не вистачало.

Магазини були закриті, і від безвиході становища Цезар взяв яйця, що залишилися на кухні, хлібні крихти, пармезан, перетер усе це в соус і намазав їм листя салату. Свято продовжилося, а салат припав до смаку.

7. Суперклей

У 1942 році войовнича компанія Kodak знаходилася у пошуках формули прозорого пластику для гарматних прицілів. У процесі експериментів один із співробітників компанії Гаррі Кувер отримав субстанцію, яка клеїлася до всього поспіль і псувала матеріали.

Через 15 років Кувер схаменувся і запатентував її як суперклей, який сьогодні можна купити в будь-якому магазині.

8. Скло, що не б’ється

Хіміку Едуарду Бенедиктусу було ліньки мити пробірки та колби. Скляні, вони періодично розбивалися на пів лабораторії. Але одного разу один із судин упав і не розбився.

Виявилося, що в колбі був розчин етилового ефіру, етанолу та нітратів. Рідина випарувалась, а на стінках залишився тонкий шар розчину. Він і зберіг посудину від смерті. У 1944 році, до речі, Volvo почала застосовувати винахід Бенедиктуса.

9. Lego

У 30-ті роки датський тесляр Оле Крістіансен ледь не втратив роботу (він виготовляв драбини).

Але не розгубився заповзятливий тесляр, і став робити конструктор для дітей, який мав попит. Незабаром він заснував і цілу компанію з виробництва конструкторів з дерева, і лише в 1947 іграшки почали робитися з пластику.

10. Тефлон

Ще один хімік, Рой Планкетт, довго бився над отриманням різновидів фреону. Якось він у морозилці на ніч залишив ємність з тетрафторетиленом, а вранці отримав речовину, яка не руйнувалася ні від води, ні від жирів, ні від кислот або лугів, а також мало тепло- і морозостійкість.
Спочатку ідея припала до двору військовим, а потім і на кухнях з’явилися тефлонові сковорідки.

Підбиваючи підсумки

Лінь багато в чому стала двигуном прогресу. Ну чи не ліньки, а кумедні випадковості, які допомогли в результаті всьому людству.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button