Життя

Жінка і Чоловік і взаємини. Цікаво в чому відмінності

Жінка і чоловік, насправді, мають багато спільного. Наприклад, діти. Проте науку більше цікавить різниця. Жінки вдвічі частіше страждають від тривожності та депресії. Зате втричі рідше вчиняють самогубства, а ймовірність того, що вони стануть алкоголічками, менша вп’ятеро. Вони легше порушуються безпосередньо після оргазму. Крім того, у дитинстві вони менш схильні до розладів мови та синдрому гіперактивності, а у дорослому віці – до асоціальних дій.

Чоловіки на краю прірви, жінки у стабільній середині

Відповідно до цієї статистики та концепції культури О. Вейнінгера, чоловіки мають тенденцію перебувати не в центрі культури, а на периферії. Там де менше освоєного. Там, де вищий ризик бути вбитим. Вони випробувать на собі нові отрути та корисні рослини, нові види діяльності та проведення часу. Біомаса ставить на них досить небезпечні експерименти. Тому серед чоловіків більше красенів та більше виродків. Більше розумних і, як би це сказати, не дуже розумних. Більше абсолютно здорових психічно та божевільних. Жінки по всіх цих пунктах посідають середні позиції. Активність та ризик, алкоголь та злочинність скорочують чоловіче життя. Можливо, чоловіки просто ближчі до смерті, адже смерть теж знаходиться за межею життя.

Жінки, навпаки, перебувають у центрі. Там, де ядро ​​біомаси. Там, де гордо красуються таблички: “Перевірено: мін немає”. Де освоєні форми діяльності та час для легкої балаканини з подружками. Бути одруженим (як за кам’яною стіною) для жінки означає зменшення активності. У чоловічому світі жінка – бранка. Депресія та тривожність виникають як реакції організму на гальмування активності, неможливість повної самореалізації. Зате найвідчайдушніші та найнеадекватніші панночки йдуть на периферію. Витісняючи слабких чоловіків, вони освоюють суто чоловічі професії: пілот, геолог, космонавт, міліціонер тощо.

чоловік жінка кохання
жінка і чоловік – це кохання і ненависть

На жаль, жінка і чоловік і звичайне спілкування між ними – це просто обмін інформацією плюс складні форми взаємного підстроювання, угоди та покупки. Маніпуляція, маніпуляція.

Доля вкрай неохоче зводить разом схожих людей. Звичайна ситуація – це контраст. Вона – мама, він – кошеня. Вона – донька, він – дбайливий тато. Вона – старша (або кохана) дружина, він – строгий, але справедливий господар гарему. Він – франт чи гравець, вона – продавщиця чи Сіра шийка. Він педантичний, вона сумбурна. Вона чесна як церковний староста, він був продажний як журналіст. Він втомлюється на трьох роботах, а вона встає о дванадцятій і чесно вірить, що в неї весь час йде на прибирання та приготування їжі. Потім вона жбурляє йому тарілку в обличчя, бо він ідіот, а він їсть, бо це смачно.

Деякі з наших знайомих тримають своїх чоловіків і жінок «на довгому повідку», користуючись нехитрим прийомом «заздалегідь накладеного стягнення». Ось приклад міркування однієї недурної молодої жінки: «Чоловік завжди повинен почуватися трохи винним. Не має значення в чому. Це єдиний спосіб утримати його під контролем. Тим самим прийомом користуються і чоловіки.

Робиться це досить просто. У неї (його) несподівано різко псується настрій. Або виникають симптоми тяжкої хвороби. Їй нудно. Він може знайти собі роботу. Їй нема чого надіти. За подібними прикладами нема чого далеко ходити.

Погана звичка перекладання відповідальності

Ймовірно, є несвідома звичка перекладати відповідальність із себе на тих, хто поруч. У нашій практиці випадки відвертого визнання у своїй неправоті поза психологічного кабінету досить рідкісні. Із задоволенням приймемо від читачів (а тим більше люб’язних до нашого серця читачок) приклади зворотного роду. Не провалився на іспиті – завалили. Не напився, а посиділи із друзями. Якщо я заразився сифіліс, значить, винна медсестра, яка мені про це сказала.

У чому причина такої нехитрої гри? Він сам (вона сама) залежить від неї (його), наприклад, матеріально і мститься їй (йому), страждаючи і караючи вічною мігренню і поганим настроєм.

Хоча, насправді, розумніше було б, щоб ті, хто поруч із нами, почували себе щасливими. Нам складно зрозуміти жінок, які дозволяють собі залишати свого чоловіка голодним або незадоволеним, притримують парочку знайомих як «запасний аеродром» або на якийсь час довіряють чоловіка турботам подруги. Чоловіків, які дозволяють, щоб хтось образив його жінку. Чоловіків, які віддають перевагу Інтернету тісному спілкуванню з чарівною лінією жіночої ніжки. Чоловіків, які не здатні піти для своєї жінки на край міста та помирають смердючими холостяками в кімнаті, де під ліжком валяються брудні шкарпетки та пляшки.

Жінка і чоловік. Що ж із цього випливає?

В результаті тривалих маніпуляцій замість чоловіка такі жінки отримують безстатевого ельфа, що спився, істота досить дивна і мазохістична. У ельфів-чоловіків немає внутрішнього стрижня, ваги, чоловічої гідності, справжніх почуттів. Про нього хочеться витерти ноги, але боїшся забруднитись. Вічно побиті, нещасні, із синіми колами під очима та застарілим похмільним ароматом.

Жінки-роботи

Серед жінок ельфи трапляються рідко. Важче жити з жінкою, яка вирішила перетворитись на робота. Вона стає якоюсь дерев’яною, неживою. Набуває схильності до безглуздих дій та трансових станів. У кого вона обов’язково викличе бажання ставити на ній експерименти. Ламати і не лагодити. Все одно вона не здатна видати повноцінної агресії. Роботи в голові мають лише кілька платівок, внутрішніх програм. Тому вони нерозбірливі в цілях та засобах. Вони щиро знущаються та чесно провокують. Ці істоти можуть бути начитаними, активними, успішними у праці та навчанні.

Емоція не може закінчуватися раптом. Вона тече, піднімається і опускається подібно до хвилі. Неможливо миттєво перейти від розмови про авансовий звіт до інтимної ласки. Неможливо у ліжку обговорювати форму преміальних. Потрібен плавний перехід. Жінки-роботи навчилися клацати якимось тумблером у голові і робити це свідомо та миттєво. Але вони змирилися з цим і згодні платити своїм тілом за чоловічу увагу до їхньої персони.

Наприклад, зустрічатися з чоловіком лише щопонеділка. Або розмовляти в його обіймах телефоном.

жінка і чоловік відносини, взаємини

Пошук спільного та спорідненого собі

Зустрічається інше, не маніпулятивне взаємодія. Таке ставлення до іншого, яке є налаштованість на благо іншої людини. Пошук спільного та спорідненого собі. Ця думка тягнеться через усі теологічні системи: буддизм, християнство та іслам. А потім губиться в павутинні позитивістських реконструкцій. Контакт душею, а не лише головою. Така налаштованість може бути не взаємною, може бути нав’язливою, і тоді виникає альтруїзм-насильство.

Нехай зараз спілкування неможливе. Ваш приятель або кохана лише використовує вас або задовольняється вами. Можна вирощувати в ньому істоту для подальшого щастя з ним. Злившись, досадуючи, дбаючи, розлучаючись, налаштовуватися на його благо. Шукати в ньому спільне, терпіти та сподіватися. Чекати та… не отримати. Але саме без цього компонента спілкування перетворюється на складні форми взаємного використання, за що так дбають автори типу Карнегі та Козлова, на що нас підштовхує повсякденне життя.

Спілкування через налаштованість на благо іншого

Таке спілкування включає великий ризик. Тіло вібрує як струна, відчувається страх та тривожність. Бути незрозумілим чи не зрозумілим. Дати, але не одержати. Нарватися на психологічні захисти іншої людини. Егоцентричність, цинізм, «зір-дизм» та інфантильність ситуацію теж не фарбують. Люди часом лише вдають, що спілкуються один з одним.

Люди наперед сигналізують, що спілкування не буде. Взято мораторій на благо для іншого. Я хочу тебе використати. Або я хочу в тебе щось дізнатися. Або розповісти про… Потім ми чесно розійдемося і забудемо, кого як звали.

Чоловік, як авторитет у сім’ї. Патріархальне суспільство

Порівняння етнографічних даних про «чоловічі страхи» і розподіл влади в ряді первісних суспільств показало, що жіноча поведінка ретельніше регламентується в суспільствах, в яких дружина має великий авторитет у сім’ї і жінки виконують важливіші соціально-економічні функції. Там, де панують чоловіки, значно більшу увагу приділяють символам та обрядам (операції на геніталіях, харчові обмеження після статевого акту, табу розтрати насіння тощо). Це відповідає загальній логіці стародавньої, та й не тільки стародавньої свідомості, згідно з якою поведінка людей вищого соціального рангу піддається більш ретельному обліку та регулюванню.

Якщо вірити цим даним, то теорія патріархату та чоловічого домінування тріщить по всіх швах. Виходить, що це більш ніж зручна ідеологія. Чоловікові приємно вважати себе хазяїном у домі. Та й нехай маленький потішиться. Аби не плакав. І гроші віддавав.

У суспільстві поведінка жінки сильніше контролюється. Чоловікові швидше вибачать зраду, ніж жінці. Її засудять усі: і жінки старшого покоління, і чоловік, і певно сам коханець. Думка перших себе молода жінка здатна проігнорувати. А чоловіка та коханця — ні.

Не вірите, що чоловік — істота слабша, підконтрольна і вразлива?

Тоді просто пройдіться магазинами або речовими ринками. На один чоловічий павільйон – п’ять жіночих. Сучасні російські жінки, як правило, одягнені краще та дорожче, ніж їхні чоловіки. Мусульманські чоловіки менше працюють і краще одягаються. І це зрозуміло, що за ними функція соціального контролю закріплена ісламом. Жінка і чоловік у мусульман це окрема тема…

чоловіки та жінки і взаємини між ними

Чоловік, який найменше здійснює контроль, стає бомжем, нікчемністю. Жінці в подібному ніхто не дорікне. Але жінки більше не хочуть підтримувати порожні декларації про чільність чоловіків. І не хочуть прикидатися дурненькими. І багато чоловіків їх підтримують: давайте, не бійтеся бути розумними, навіщо нам займати голови застарілими гаслами про патріархат. І тут раптом все захльостує хвиля жіночого розчарування: так, мужики вже не ті. Емансипація зовні виглядає як результативний скандал на тему про рівність прав, а по суті емансипація – це просто догляд: вам ліворуч, нам праворуч. «Хочу бути самотньою матір’ю», «У нас щасливий шлюб, всі свята відзначаємо разом, та й живемо близько — у сусідніх містах».

Крім того, у жінок у наш час значно більше власницького, ніж у представників «сильної» статі. Якщо жінка досить розумна і обережна, то з молодими, симпатичними подружками дружитиме лише «до порога». І, скріпивши серце, вибачить коханому випадкову зраду. Скаже тільки: «Така вже у них, у мужиків, порода. Як діти не можуть без солодкого. Сама не даси, потихеньку візьме з шафи». В однієї нашої німецької знайомої чоловік — великий бізнесмен жив у шлюбі та мав дітей у двох інших сім’ях у В’єтнамі та Таїланді. За родом своєї діяльності він постійно мотався світом. Німецька дружина ставилася до цього абсолютно спокійно: цим тайцям так мало треба. Щодо грошей.

Те саме явище спостерігається у російських водіїв-«дальнобійників» і працюючих вахтовим методом. У кожному місті за дружиною. Жіноча конкуренція за чоловіка наразі значно перевищує чоловічу.

Жінка і чоловік та їх відносини

У відносинах між чоловіками та жінками є багато того, що вважається незначними деталями. Наприклад, місце для зустрічей. На наш погляд, питання про те, кому належить квартира, є дуже важливим. Задумайтесь: чому одні жінки приводять чоловіків до себе додому, а інші ніколи не займатимуться цим у своїй квартирі? Ймовірно, вся справа знову у соціальному контролі. У себе вдома чоловік є господарем. Він контролює ситуацію.

А якщо він у домі жінки? Припустимо, що вона живе одна, без батьків, без дітей, без собаки, таргани не береться до уваги. Але чиє тут ліжко, стіни, торшер, холодильник? Конкретному Ігореві Семеновичу (як він сам собі вважає) байдужі традиції. Але на тілесному рівні все одно якось дискомфортно. В абсолютній більшості культур чоловік забирає дружину додому. До речі, кішка також завжди приходить до кота, а не навпаки.

Яскраві особливості серед жінок (а тому зовсім нікудишні дружини) ніколи не дозволяли чоловікам контролювати ситуацію. Досить того, що вони в дитинстві від батька натерпілися. Така яскрава в молодості жінка, як Баба-Яга, й віддалік жила, а не на центральній площі. Уявляєте, що сусіди мали б подумати? Тому їй доводилося нагодувати молодця, напоїти, баньку затопити, а потім уже й… (розпитувати себе давав тільки Іванко-дурник).

З цілком аналогічної причини цариця Тамара позбавляла життя своїх численних коханців. Зрозуміло, раптом коханці розбалакають про тілесну доступність цариці! І що тоді робити решті цариць, чий соціальний статус буде підірваний? Та вони б цю Тамару живцем з’їли.

Слухайте бородатий анекдот… Повертається чоловік із відрядження, а дружина з коханцем… Аж надто типова ситуація. Спробуємо ще раз. Повертається чоловік із відрядження, а дружини вдома немає. У коханця. Відчувається, що далі можна розповідати будь-що, але смішно вже не буде. Контекст зовсім інший: дружина пішла з під контролю чоловіка під контроль одного свого гарного знайомого. Не смішно, бо коханцю не страшно. Він у себе вдома, і потім вибір жінки треба поважати. Так що висіти на своєму балконі всю ніч він точно не буде.

Що насправді хоче дружина?

Доведеться нам піти стандартним шляхом і повернутися в квартиру нещасного чоловіка. За аналізами. А чого, власне, хоче його дружина? Іншого чоловіка? Навряд чи. Або, принаймні, не лише його. Вона хоче бути господаркою ситуації. Можливо, вона хоче помститися чоловікові? Їй байдуже, що той, кого вона привела до себе, боїться її чоловіка чи того, що її скомпрометує? Може, вона відчуває його на міцність? Або він піде; або стане засобом її помсти чоловікові; або як маленький хлопчик, який зненавидів тата, теж мститиме іншому (іншій). «А тій, скажіть, заради бога, кому на плечі руки класти? Та, у якої я вкрадений, сама на помсту стане красти».

Біомаса — це життя. Енергія та порив. Рух та закон Світового розуму. А соціум – це контроль та організація. Не слід контролювати ситуацію. Що більше контролю, то менше життя. Не треба організовувати ситуацію. Не треба прикриватися міркуваннями про міру та золоту середину. Це смішно: контроль за контролем. Чим більше організує, впорядковує Логосу, тим менше випадкового, здорового Хаосу. Здоров’я та задоволення. Тому автори вийшли на дуже просту максиму про природу чоловічого щастя

жінка і чоловік…

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button