Життя

Звідки пішли матюки. Що означає мат …

Навіщо нам мат? Які відчуття ви відчуваєте, коли матюкаєтесь? Звідки пішли матюки і чому для них потрібна цензура? Існує кілька версій виникнення мату.

Якщо ви не можете обходитися без лайливих слів, постарайтеся бодай лаятись матом, але не розмовляти ним.

Звідки взялись матюки

Мат прийшов до нас у Київську Русь із так званим «татаро-монгольським ярмом». Цю теорію спростовують історики, заявляючи, що у тюркській мові серед кочівників матюка ніколи не було. До того ж спростовують цю версію берестяні грамоти Новгорода з матами, які набагато давніші за прихід татар, і датуються вони XII століттям.

Мати цих берестяних грамотах схожі з елементами фінської лексики – тобто. Літописи писали не слов’яни, а місцеві напівслов’янізовані колоністи Рюрика фіни. Це дає підставу для іншої версії – мат принесли фінно-угри, до того ж є припущення, що вся Центральна Росія – це земля фінських народів, які прийшли на неї з Волги за століття до народження Чингісхана та Батия. А вже звідти, з Росіїї матюки прийщли до нас.

Мат – частина певної містичної культури наших предків, він пов’язаний із трьома складовими: статевий акт, жіночі та чоловічі геніталії. Племена пращурів індоєвропейців надавали першорядного значення дітородної функції, а слова, пов’язані з дітородними органами та функціями, вважалися сакральними, їх використовували з особливою обережністю. Вимовляючи їх, людина отримувала величезну силу. Стародавні лайки були схожі на молитву, могли рятувати від хвороб, недуг, дарувати хороший урожай, але могли навести псування на рід і позбавити дітородної функції. Їх забороняли вимовляти просто так. Порушували табу лише чаклуни.

Як позбутися мату?

Минуло вже близько п’ятнадцяти років, відколи я кинув лихословити. Не так, щоб покинув, але якось поступово припинив. І зараз мені це подобається. Ні, я не був завзятим матюкарем, але в певних ситуаціях без міцного слівця не обходився. Я шкодую лише про те, що це сталося надто пізно, і в роки моєї юності поряд не виявилося людини, яка наставила б мене на істинний шлях.

Спочатку було важко без матюка, але здоровий глузд переміг. Кілька разів я потрапляв у ситуації, коли відразу, після того як я вилаявся, переді мною з’являлося чарівне обличчя якоїсь милої дами, і я червонів і, опустивши погляд, вибачався. Упевнений, багатьом чоловікам ситуація знайома. Зараз я став затятим противником ненормативної лексики. Можливо, з віком щось змінюється, а може просто набридає навколишнє хамство.

Задумайтесь: лаючись матом чи матюкаючися – ви, по суті, ображаєте оточуючих вас людей, їхніх матерів та, мабуть, і вашу власну матір, що відбивається і в назві цього словесного сміття. Зверніть увагу на слова матюкати, матюкатися, матюка, мат, у всіх корінь мати або мати! Та й самі лайки часто містять це слово. Розмовляючи з людиною, добре подумайте, чи хочете ви чимось образити чи образити маму вашого співрозмовника? Якщо ні – говоріть по-людськи!

Різні назви, одна суть

Є й інші назви мату, наприклад, лихослів’я. У словнику Даля слово скверна описується так: “Погана ж гидота, паскудство, бридота, підлота, все мерзенне, гидке, огидне, непотрібне, що мерзить тілесно і духовно; нечистота, бруд та гниль, тління, мертвечина, виверження, кал; сморід, сморід; непотребність, розпуста, моральне розбещення; все богопротивне …”

Для позначення лайок також часто використовують слово староруське слово брань. Лаятися, тобто бранитись.

Той самий словник Даля тлумачить його так: “Лайка ж. сварка, перекори, зварювання, розбрат, незгода, розлад, ворожнеча,; лайка, лаяння; лайливі, прокльони, поносні слова, бійка, колотня, звалище, рукопашна, побоїще; війна, бій, битва…”

Матюки (матерщина, сором’язливість) – словесний гріх (поряд з брехнею, наклепом, навушництвом). Матюки є як би антимолитва, закликання поганих імен, є прямий ворог молитви. Неправдивість є мовою занепалих духів.

У боротьбі з цим гріхом важлива тверезість. Слово народжується в думці, отже, щоб не грішити в слові, потрібно не дозволяти собі подумки лихословити. Апостол вчить: «Жодне слово гниле нехай не виходить з уст ваших, але тільки добре» (Еф. 4. 29). Слово має наближатись до Бога, а не видаляти від Нього. Недарма в народі матюкальників здавна називали богохульниками.

Якщо ми заговорили про Бога, то, мабуть, варто згадати і його антипод. Йтиметься про слово «чорт», настільки популярне серед тих, хто нібито не хоче лихословити. Остерігайтесь його так само, як і матюка, та й самого «лукавого», (який нас постійно спокушує) адже наші слова та думки матеріальні. Зауважте, що у більшості мов люди не чортяться, оскільки ми це робимо українською або російською. Наприклад, англійці, які бажають у пориві емоцій говорити f*ck, швидше за все скажуть shit, тобто. лайно або freak – мабуть вважають, що це все ж таки безпечніше, ніж закликати лукавого. Може тому в них там і краще життя?

Чому матюки заборонені

Закономірно виникає питання: чому ж у народу під заборону потрапили саме ті грубі (матюки) слова, що пов’язані з позначенням геніталій чи злягання? Відповідь на це питання досить проста, однак у рамках отриманої в школі інформації дуже складна для розуміння, оскільки виходить за межі наукових знань.

Справа в тому, що у людей існують окремі гени та генні комплекси, які відповідають за репродукції людини. На сьогоднішній день ці гени та генні комплекси багаторазово трансформовані, тобто мутовані. Причому як лише на рівні геному індивіда, а й у рівні генофонду етносу і цивілізації. Однією з основних причин цієї мутації є негативні думки та слова самої людини. Мат – це потужна зброя, що має жорстку негативну енергетику, чия дія поступово зменшує кількість індивідів, що мають здатність репродукції, у кожному поколінні. Це не афішується, але сотні мільйонів жінок на нашій планеті вже повністю трансформують гени і генні комплекси, що відповідають за репродукцію.

Вчені поки що навіть не здогадуються, що трансформація будь-якого гена, зокрема генів репродукції, є вибухом генетичних бомб, при якому вивільняється колосальна кількість енергії, сила якої в сотні разів більша, ніж енергії накопичених на Землі атомних, водневих і нейтронних бомб разом узятих. . Трансформація генів, тобто вибух генів, відбувається безшумно та приховано. Однак його беззвукова енергетична хвиля на тонкому плані руйнує підряд. Руйнування йде по всіх напрямках генеалогії системи життя та загальної матерії. Коли дана енергетика трансформується в енергетику психіки емоції та егоїзму, тільки тоді можна почути її страшні безперервні звуки енергетичної хвилі і тиску, що руйнують.

Чи знали про це наші далекі предки – не має значення. Головне, вони виразно розуміли, до чого в кінцевому рахунку наводить лихослів’я.

Що означають мати

Незважаючи на те, що мат характеризується «воістину незліченною» кількістю похідних слів, в їх основі лежить лише кілька базових коренів, пов’язаних з позначенням геніталій або злягання (єдиними винятками є корінь «бл * д» і слово «муд * до»). Найчастіше матюками вважаються сім лексем. Етимологічно вони розшифровуються досить просто:

  • бл*дь (вих. «розпусниця»). Слово походить від давньоруського «блудь» (обман; помилка; омана; гріх; перелюбниця) і є спорідненим таким словам, як «блуд», «блукати», «плут» і «плутати». У буквальному значенні «бл*дь» – це жінка, що зійшла з прямого (чесного) шляху, тобто. розпусниця, блудниця.
  • еб * тися (вих. «Спарюватися»). Корінь цього слова «еб» (двоє, пара) є близьким родичем іншого кореня «про» (обидва, кожен із двох), що має відповідності в грецькій (ἀμφί, ἴαμβος), латинській (ambo), пруській (abbai) та інших мовах . Синонімами слова «еб*тися» є дієслова спарюватися (від «пара») і злягатися (порівн. з англ. «couple»). Усі три дієслова означають те саме, саме: з’єднуватися, об’єднуватися.
  • муд * к до (вих. «повільний»). Дане слово, що означає «дурна, некмітлива людина» походить від дієслова мудити (повільно, мішати) і пов’язане чергуванням голосних з «мотчати» (повільно), «модлий» (безсилий, слабкий, втомлений, байдужий), а також «повільний». «Мудак» не є однокорінним зі словом «мудозвон», оскільки останнє сходить до фразеологізму «яйця дзвенять» (коли будь-який дотик викликає біль, схожий на сильний удар у пах). В даному випадку “мудо” – це давньоруська назва чоловічих яєчок.
  • пі * да (вих. «проріз»). Корінь цього слова «піз(д)», що має найближчу спорідненість з коренем «пис» (писати), походить від загального пракорню, що має значення «різати». Пі *да – це “проріз”, “розріз”, “розсічення”.
  • х*й (вих. «тичина»). Найближчим родичем цього слова у російській є «кий» (палиця) і «хвоя». Порівн. з латиськими «kjja» (палиця) і «skuja» (хвоя), а також словенським «hoja» (ялина).

Чим замінити мат?

Чи можемо чимось замінити мат для викиду емоцій? Точної відповіді на це питання у мене, на превеликий жаль, немає. Сам я іноді (вкрай рідко) зриваюся на “блін”, що став популярним останніми роками. Розумію, що це теж словесне сміття, та ще й з натяком на зовсім інше слово, і аж ніяк не схвалюю себе за це. Якщо у вас є свої ідеї та пропозиції, як обходиться без матюка, не надто засмічуючи мову, але, даючи вихід емоціям, – пишіть. І все-таки, спробуйте позбавитися цього бруду у вашому лексиконі, це легше ніж кинути палити. Не бійтеся стати білою вороною, адже білий колір – це чистота та досконалість, символ світла та дня, чудове втілення істини! Цим ви підкреслите свою індивідуальність і вирветесь з «воронячої зграї».

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button