Життя

Притулки для бездомних людей (“бомжів”) у Києві. Як домопогти бездомному

Хоча слово “бомж” (без определенного места жительства – російською) стало образливим і звучить принизливим, але ж саме за таким запитом як “притулки для бомжів у Києві”, або “приют для бомжей Киев” шукають люди в пошукових системах…

За різними підрахунками на вулицях Києва бродяжить від 5 до 20 тисяч людей. Про це KievTime повідомляє з посиланням на соціальний проект “Допоможи бездомному“.

На жаль, муніципальна нічліжка у Києві налічує лише 150 місць, до того ж вона платна. Але у столиці функціонує також Будинок соціальної опіки (Суздальська, 4/6, (044) 497-41-81;), де бездомні можуть отримати тимчасовий притулок та медичний огляд. За словами директора Будинку Ірини Копотун, у 2018 році за допомогою звернулися 36 тисяч безпритульних, а за перші 9 місяців 2019 року – 27,3 тисячі.

Куди звертатись за допомогою

Як зазначили у Міністерстві, в Україні діє Закон “Про основи соціального захисту безпритульних осіб та безпритульних дітей”. Згідно з ним люди, які опинилися у складних життєвих обставинах, у тому числі і без даху над головою, можуть звернутися за допомогою до будинків нічного перебування, центрів реінтеграції, соціальних готелів або центрів обліку.

Отримати послуги у цих закладах людина зі складними життєвими обставинами може на підставі письмового чи навіть усного звернення до конкретного закладу. Екстрену допомогу такі люди можуть отримати у будинках нічного перебування. Там бездомний не тільки отримає ліжко-місце та комунально-побутові послуги, а й м’який інвентар, одяг (по можливості), взуття та харчування.

У Києві функціонує кілька закладів, профіль яких – надання допомоги людям, які опинилися у складних життєвих обставинах. Нижче наведено список цих об’єктів, їх адреси та номери телефонів:

  • Будинок соціального піклування з відділеннями будинку нічного перебування та соціального готелю: вулиця Суздальська, 4/6, (044) 497-41-81;
  • Центр обліку безпритульних осіб: вулиця Гарматна, 16/85, (044) 458-08-99;
  • Центр соціальної адаптації для людей похилого віку, інвалідів та осіб, які не мають постійного місця проживання: Київська область, Вишгородський район, село Ясногородка, (044) 289-83-60.

Як потрапити в будинок соціальної опіки

Будинок соціального піклування знаходиться за адресою вулиця Суздальська, 4/6. Туди приймають усіх, хто досяг 18 років – громадян України, іноземців, біженців та людей без громадянства, котрі після втрати житла постійно проживають на території України. Вартість послуг у відділенні нічного перебування – 10 гривень, у соціальному готелі – 18 гривень на добу.

Як відновити паспорт

Той самий Закон №2623 регулює і процедуру відновлення паспорта, якщо у вас немає документів. Для цього необхідно звернутися до органу реєстрації, який розташований або там, де була зареєстрована людина, або до того органу реєстрації, який відповідає за заклад, що надав тимчасовий притулок.

Більше того, якщо ви вже звернулися за допомогою до одного з перерахованих вище центрів допомоги, вам допоможуть отримати паспорт. Їхні співробітники допоможуть вам оформити або відновити документи, а також сприятимуть реєстрації нового місця проживання. Також людина, яка опинилася у складних життєвих обставинах, зможе звернутися за роз’ясненнями та допомогою до структурного підрозділу соцзахисту, розташованого у відповідному районі Києва.

Чи може допомогти в такій ситуації Мінсоцполітики

На жаль, як зазначили у своїй відповіді представники Міністерства, вони можуть діяти лише у рамках Конституції та законів України. Забезпечити постраждалу людину житлом чи оформити (відновити) паспорт вони можуть. Єдине, чим вони можуть допомогти – це інформувати та роз’яснювати про механізми підтримки людей, які потрапили до складних життєвих обставин в Україні.

Дім милосердя Київ

Крім державної підтримки допомоги бездомним людям готові долучитися християнські організації такі як Дім милосердя Київ. Це команда віруючих християн різних церков, які об’єднали свої зусилля щоб врятувати людей від голодної та холодної смерті на вулиці та дати надію та віру в Бога.

Телефон 063 89 804 89, 093 02 77 454

сайт http://hom.kiev.ua/

Сторінка у фейсбук https://www.facebook.com/houseofmercyKiev/

Проект “Сука-жизнь”

За словами організатора Олени Гудкової, проект “Сука-жизнь” присвячений дестигматизації безпритульних людей в Україні. “Важливо розуміти, що безпритульний – найчастіше це не вибір, а обставина життя і нам час усвідомити, що переїзд в інше місто в пошуках роботи, проблеми в сім’ї або шахрайська схема можуть зробити практично будь-яку людину такою”, – впевнена Олена.

При цьому безпритульні люди опиняються в самоті: до них не приїде “швидка”, їх цураються люди. Такі люди не сплять ночами через страх бути побитими, але що найголовніше – навіяли, що змінити життя в них вже не вийде. Після цього людям дуже важко повернутися до соціуму. Проте, за словами Олени Гудкової, вона та Кураж взагалі люблять виклики.

сайт https://suka-zhizn.com

сторінка інстаграм https://www.instagram.com/suka_zhizn/

Служба порятунку бездомних

Ще одна організація що турбується долею бездомних людей. Мета організації – екстрена допомога знедоленим людям на вулиці, що опинились в скрутній ситуації на межі смерті від голоду, холоду або хвороби. Працівники готові надати їм притулок, їжу, медичну допомогу, транспортування за потребою та іншу допомогу. Тут надають кинутій напризволяще людині кваліфіковану соціальну та медичну допомогу. Організація закликає всіх громадян бути небайдужими та повідомляти про знедолених людей за вказаними нижче контактами.

«Гаряча» лінія 067-911-7-911

сайт https://dobro.ua

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button