Природа і екологія

Притулки для птахів в Києві і Україні. Куди звернутись і що робити

Якщо до ваших рук потрапила поранена або знесилена пташка, або випала з гнізда, то постає питання як допомогти бідолашці.  Залишити у себе і допомогти у вас немає ні можливостей ні досвіду. Бракує знань що і як робити. В такій ситуації варто звернутись до притулків та волонтерів, або інших людей хто знається на птахах та може допомогти.

Добре, що хоча й небагато, але все ж таки є притулки для птахів в Києві та Україні. Ці люди та організації вже не перший рік допомогають різним птахам та іншим дрібним тваринкам. Мають досвід, приміщення і головне – бажання їм допомогти. Вони утримують та лікують поранених птахів за власний рахунок. Тому перед тим як звернутись до них, щоб віддати пошкоджене пташеня також запропонуйте якусь допомогу (фінансову, чи можеу вас  є щось, що може бути потрібне притулкам (їжа та корми, різне насіння, або будівельні матеріали… )

 

Притулок для птахів та дрібних тварин “Місячна Долина” (Київ, Житомир)

Цей притулок створений сімєю з Києва, але сам притулок наразі знаходиться в Житомирській області у 80 км від обласного центру. Тому якщо ви знайшли травмовану пташку в межах Києва  – можете звертатись. Волонтери з притулку іноді і самі можуть приїхати до пошкоджених  птахів. В цьому притулку для лікування тварин долучаються ветеринари з Київського зоопарку. На території притулку є ставочок з рибою для годування лебедів та лелек.

Сторінка у фейсбук https://www.facebook.com/groups/1191257360930463/

Телефон (066) 647-22-50, Олена Будзинська (Helena Budzinskaya).

 

Садиба Нюшанікова. Допомога птахам (Київ)

Не намагайтеся знайти на географічній карті село Нюшаникове. Може, звісно, ​​і існує така, але в нас вона вигадана. Окрім звичних для міських жителів голубів, ворон, граків, у садибі живуть фазани, лелеки, сови, яструби, ворони, зустрічалися й екзотичніші види — удод та гагара. Історія садиби почалася зовсім не з птахів. У засновників, сім’ї Снопка, завжди були коти, трохи згодом з’явилися собаки, а ще пізніше – дачна ділянка – як звичайне місце для сімейного дозвілля. Із цього все й почалося. А ще з небайдужості.

У садибі Нюшаникове панує затишок та доброта. Притулком для птахів садиба стала у 2011 році, коли було збудовано перші вольєри. Нині їх дванадцять, але порахувати кількість птахів у притулку практично неможливо.

Зимують перелітні птахи в опалювальному приміщенні під назвою “Кошкін будинок”, під одним дахом з вусатими.

Окрім годівлі, за деякими птахами потрібний спеціальний догляд. Якщо птах пройшов лікування і готовий залишити садибу, він обов’язково повинен пройти курс адаптації. Сім’я Снопко створює умови для природного полювання на хижаків: чи зможуть вони самі добувати собі їжу. І тільки після такої підготовки здорову тварину поміщають у вільний вольєр, і птах сам обирає, коли готовий відлетіти.

Телефон (097) 683-80-12, Валерій. Ірина Снопко.

Сторінка центру у фейсбук  https://www.facebook.com/NushanikovePomoshPticam/

 

Центр реабілітації диких птахів “Крила птаха” (місто Буча)

Засновник центру є зоозахисниця Марія на власній приватній ослеі створила реабілітаційний центр для птахів. Допомогає відновити стан здоров’я самим різним птахам: совам, гракам, лелекам, диким голубам,…). Тут пташок догладають, у кожного свый рацыон харчування,  виліковують до повного одужання та випускають  на природу. Але у випадку коли пошкодження пірнтаого важке, то він залишається жити у притулку. Наприклад, як сич Кузя. В центр також потрапляють і інші дрібні тварини (еноти, їжаки, тощо…)

Телефон 097 434 9000 (Марія)

Сторінка центру у фейсбук https://www.facebook.com/KrulaPtaha/

Для допомоги 5168 7551 1113 2698 Микитюк Анна-Марія

 

Межигір’я. Національний парк. (лебеді, копитні)

Сергій Григор’єв (Serhii Hryhoriev).
Олена Майська (067) 323-54-32.

 

Kyiv Animal Rescue Group (Аналог МНС, але для тварин)

Проект порятунку тварин і птахів не безкоштовний. Допомога  і порятунок тварин, які потрапили у надзвичайну ситуацію і не можуть вибратися самостійно або за допомогою небайдужих людей. Аналог МНС, але для тварин. Відлов тільки поранених тварин, коли потрібна екстрена допомога) (098) 844-79-37.

Ціна за виїзд групи залежить від складності виконання робіт та часу доби та становить від 200 до 500 грн. Кошти, зібрані на врятуванні тварин, витрачаються насамперед на придбання нового спорядження або допомогу тваринам, які перебувають на лікуванні.

 

Стрижі України (місто Дніпро)

Телефон (050) 943-05-71, (098) 241-24-61, Larica Larom.

Сторінка  у фейсбук https://www.facebook.com/groups/235096993969069/

 

Міні-притулок для дрібних птахів “Пташина Хата” (місто Дніпро)

Сторінка  у фейсбук https://www.facebook.com/ptahata/

Телефон (067) 987-11-61, (099) 079-26-20, Тетяна Демченко.

 

КУ “Одеський зоопарк”

Реабілітаційний центр для диких тварин в Одеському зоопарку єдиний у місті. Небайдужі люди приносять сюди птахів і звірів, які потрапили в халепу.

Диких тварин, реабілітованих у центрі Одеського зоопарку, випускають у звичне для них місце існування — поряд з полями, посадками, лісками, де можна і влаштувати гніздо, і прогодуватися.

Сторінка у фейсбук: https://www.facebook.com/OdesskijZoopark/

Телефон 0482 326 230

 

Зграя (місто Запоріжжя)

Волонтер і хранителька “Зграї” Олеся Кулик містить у себе тварин, від яких найчастіше відмовляються інші люди

Більше 40 котів, близько 30 собак, десятки голубів, цікаві лисиці та песці, зубаста нірка, парочка маленьких радять — неповний список мешканців “зграї” 29-річної зоозахисниці із Запоріжжя Олесі Кулик. Сьогодні під опікою тендітної дівчини перебуває близько 300 різних тварин! Її будинок і невелика територія довкола перетворилися для них на райський куточок, де більше немає живодерів та мисливців.

Свій “оселений острів” зоозахисниця принципово “притулком” не називає: “Якось приречено звучить. Немов я повинна сісти і ревти над кожною твариною”.

Тому своїх улюбленців називає просто – “Зграя”. Себе ж вважає її хранителькою.

При цьому “Стаю” офіційно не оформлена як організація або благодійний фонд. І юридично оформляти свою діяльність Олеся не має наміру. Каже, що вся ця бюрократія їй не цікава, та й до чого це. Дівчина не женеться за грантами та визнанням. Ось уже 10 років вона займається справді улюбленою справою — допомагає тваринам заради них самих, бо вважає це за потрібне і правильне заняття.

Олеся Кулик (Olesya Kulyk), (063) 793-38-55.

Центр реабілітації для птахів “Вільні крила”

Недалеко від міста Львів в селі Підрясне знаходится реабілітаційний центр для диких птахів “Вільні Крила”. Центр заснований і підтримується волонтерами. В центрі перебуває більше 200 птахів. Птахи після отримання допомоги і завершення лікування відпускаються назад у дику природу. Заснував реабілітаційниий центр Віктор Шельвінський. Цей чоловік має освіту ветеринара. Віктор займається лікуванням птахів понад 20 років.

Україна, Львівська область, с. Кожичі, вул. Львівська 1

067 948 4551

freewinds.lviv@gmail.com

https://www.facebook.com/freewingslviv/?locale=uk_UA

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button