Питання

Як знайти кота який пропав. План дій та дієві поради

Як знайти кота який пропав – це дуже неприємне питання для господаря та великий стрес. Щоб пошуки велися ефективно, візьміть себе до рук і продумайте тактику пошуків. Головне тут – не розгубитися та продумано діяти. Основне правило – починати пошуки негайно, щоб домашня тварина не встигла далеко піти.

як знайти кота який пропав. Оголошення

Пошуки на вулиці

Незамінний помічник при пошуках зниклої тварини – ліхтарик. Навіть якщо шукаєте у світлий час доби – потрібно висвітлювати темні куточки, де люблять ховатися тварини. З ліхтариком ви легко помітите відблиск очей.

Стартуйте з місця, де востаннє була помічена кішка або з території біля будинку. Уважно оглядайте все навколо, постійно кликаючи тварину до себе. Не чекайте, що воно одразу вистрибне. Кішка в стресі навряд чи вийде зі схованки, навіть якщо бачить вас. Вимовляйте прізвисько тварини тихо і м’яко, щоб не лякати вашого друга ще більше. Ведучи пошуки, постійно зупиняйтеся та слухайте. Можливо, десь чути слабке нявкання?

Щоб кішка охоче залишила своє укриття, візьміть банку з котячим кормом. Кличте вихованку і трясіть банкою. Можливо, вона вийде на знайомий звук чи запах, зрозумівши, що зголодніла.

Якщо пошуки вдень не дали результату – повертайтеся вночі. З настанням сутінків на вулиці стає тихіше і тварина заспокоюється. У темряві кішка, що заблукала, охочіше покине свій притулок. Вдень тварини, що загубилися, занадто обережні, але вночі почуваються безпечніше.

У яких місцях шукати?

Кішки, що втекли з дому, полохливі і воліють сховатися десь поблизу. Насамперед обшукуйте територію у 5-6 найближчих будинків. Шукайте самостійно або візьміть із собою члена сім’ї, якого кішка любить сильніше. Якщо знайти зниклу тварину відразу не вийшло – не втрачайте спокій. Іноді кішок шукають тижнями, поки вони бігають укриттям, виходячи лише вночі.

пошуки кота на вулиці

Подумайте, яке укриття могло б залучити кішку. Можливо, це густа рослинність, велика труба, отвір, дірка. Шукайте на високих деревах та на дахах будівель – тварина легко залізе туди від переляку. Є шанс, що ви знайдете його в якомусь стику між стінами.

Притулком для кішки, що втекла, може стати чужий автомобіль або будова (сарай, гараж). За потреби попросіть власників допомоги.

Можливо, кішка не відгукується, бо травмована чи потрапила у пастку, наприклад, застрягла у паркані. Пошукайте небезпечні місця у вашому районі. Це може бути будь-яке обладнання чи просто глибока яма. Небезпеку для котів становлять забудови.

Допомога інших людей у пошуках

Не відмовляйтеся від допомоги, коли пропонують шукати зниклу кішку разом з вами. «Озброїться» ліхтариками. Розкажіть помічникам принцип пошуку:

 • на ходу звати кішку тихо та м’яким голосом;
 • періодично зупинятися;
 • прислухатися до нявкання.

Учасники «пошукового загону» повинні рухатися плавно, не здійснювати різких рухів. Якщо кішка поблизу – не можна лякати її сильніше.

Нехай кожен помічник матиме ваш номер телефону для координації рухів і оперативного зв’язку. Самі постійно залишайтеся на зв’язку – якщо вихованка знайшлася, краще щоб підійшов господар.

Якщо кішка рідкісної породи має виразну зовнішність і особливі прикмети – можна показувати її фото сусідам і просто перехожим. Розпитайте дітей, двірників, бабусь, які грають у дворах, які постійно бувають на вулиці. Обіцянка винагороди простимулює допомогти господарю тварини, що загубилася.

Розміщення оголошень про зникнення кота

Щоб про зникнення дізналося більше людей, складіть оголошення. Підготуйте фотографію вихованки, бажано кольорову. Виберіть ту, де добре видно зовнішність кішки та особливі прикмети, щоб тварина легше впізнали.

Сповістити можна:

 • розклеївши оголошення в окрузі;
 • опублікувавши їх в інтернеті, в соцмережах;
 • подавши до місцевої газети, на радіо чи ТБ.

У текстовому описі вкажіть, як виглядає тварина, де було втрачено, вкажіть телефон для зв’язку. Не варто писати багато тексту, лише найголовніше і великим шрифтом. Якщо важко скласти оголошення самостійно – скачайте в мережі шаблон. Якщо готові заплатити винагороду – суму вказувати необов’язково, це варто лише згадати.

Розклейте оголошення в людних місцях (дошки біля під’їздів, зупинки, стовпи), але не порушуйте правила розклеювання! Охопіть територію приблизно за 1,5 кілометра від будинку.

Попередьте сусідів про зниклу тварину. Можливо, вони перевірять свої двори, будинки, сараї та гаражі, щоб допомогти вам.

Кого ще можна повідомити про вашу пропажу:

Ще одна корисна порада як знайти кота який пропав. Ще можна повідомити про вашу пропажу:

 • ветеринарні клініки – туди можуть принести травмовану кішку;
 • зоомагазин або салон грумера у вашому районі – якщо залишите там оголошення, багато хто відгукнеться допомогти в пошуках;
 • притулки для тварин – можливо, тварину принесла туди.
 • двірника, бомжа, бабусь на лавці та будь кого хто постійно буває на вулиці у вашій місцевості де пропав кіт.
 • людей що постійно вигулюють собак (вони не будуть байдужі до вашої втрати, а також щодня ходять по одному маршруту і також все бачать навкруги

Обійдіть всіх вище вказаних людей, та роздайте оголошення про пропажу. Не виключено що рано чи пізно хтось із них щось побачить вашу пропажу. Ветклініки та притулки перевіряйте раз на 1-2 дні, поки крихта не знайдеться або залиште свої контакти для зв’язку разом з оголошенням про зникнення.

Як знайти кішку, що пропала при переїзді

Кішки дуже прив’язуються до своєї території. При зміні місця проживання пошукайте тварину в старому районі. Якщо немає можливості швидко прибути туди самостійно, попросіть про допомогу своїх колишніх сусідів. Повідомте їх, що ваша тварина втекла з нового будинку. Якщо пошуки увінчаються успіхом – нехай вони притримають кішку, що втекла, у себе до вашого прибуття. Інших членів сім’ї попросіть залишатися в новому будинку, щоб зустріти тварину, якщо вона повернеться. Не заставши нікого вдома, тварина, можливо, знову піде.

На новому місці проживання вашого улюбленця могли злякати інші кішки чи собаки. Агресивно налаштовані тварини нерідко проганяють чужинців. Тому оглядайте всю довколишню територію на новому місці.

Оперативний початок пошуків, організація помічників, оголошення з оповіщенням про зникнення – все це допоможе знайти зниклу тварину. Подбайте про те, щоб таких ситуацій у майбутньому не виникало, прикріпіть на нашийник свій номер телефону або чіпуйте кішку.

маячок для кота

Також рекомендуємо почитати на нашому сайті Приют для животных в Киеве и области

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button