ВідеоДержава і політика

Альтернативний гімн України: 10 оновлених версій

Чи потрібен альтернативний гімн України? Або оновити/відредагувати  існуючий? Так, звичайно! І ось чому, давайте розберемося. Люди свідомо розуміють або інтуітивно відчувають що з нашою головною державною піснею щось не так. Тому з кожним роком, як гриби після дощу, виникають нові і нові версії.  І додають їм приставку “народний”,  “альтернативний”, “позитивний”, і таке інше. Нижче наведено с десяток таких прикладів.

Доречі,   слово “гімн” запозичене, українською мовою це називається “славень”. Тобто походить від слів: прославляти,  слава і т.п.

Негативний зміст слів гімну України

І так, почнемо з наукової психології. Сучасні дослідження підтверджують: слова та думки впливають на роботу мозку та фізиологічний стан людини. Постійне щоденне повторення певних слів та думок може вплинути на  її життя, здоров’я, душевний стан, самопочуття…  На цьому побудований гіпноз, аутотренінг, сучасне нейро-лінгвістичне програмування, ефект “плацебо”, та інші психотехніки. Ми не будемо вдаватись в тонкощі психологіхї. По цій темі багато спеціалізованої літератури та сайтів. Просто нагадаємо доведений факт – слово має реальну силу. Як позитивну, так і негавтивну. Як казав педагог і письменник Сухомлинський: “Словом можна вбити – і оживити”.

Наші думки та слова, що регулярно і осмисленно на протязі тривалого часу повторюються, поступово з часом  мають значно більшу ймовірність здійснитися, стати реальністю.  Тобто ми своїми словами та думками задаємо напрямок, а з часом приходим в цю точку. Де мрії та бажання здійснюються. Але повторненням негативних думок та слів ми ми так само себе програмуємо, але на невдачу, та притягуємо проблеми в своє життя. Про що думаємо і говоримо те й отримумємо. Відомий український співак Андрій Кузьменко ( “Кузьма Скрябін”) якось сказав: “не дай Боже мені дожить до пенсії”. І не дожив…  Зі словами треба бути обережними. Вже давно помічено, що люди, які постійно скаржаться на життя майже ніколи не досягають успіху в житті. На цю тему  були соціологічні дослідження, які це підтвердили.

Повернемось до нашого гімну, до його першої строки: “Ще не вмерла Україна”. Ніякого позитиву, оптимізму і життєствердження! Так, нажаль, вже понад тридцять років ми програмуємо себе на вмирання!  Постійне повторення цього негативу вже поступово матеріалізовується, має свої реальні сумні наслідки. За 30 років держава  втратили чверть населення. Нас вже далеко не 52 мільйони, як було на початку створення України в 1991 році. Ми втратили частину території  (Крим та частина Донбасу). Ми втратили мирне життя. В нас хоча і не офіційна але ж війна з постійними втратами. Додамо ще екологічні наслідки – стало меньше лісів, річок, озер, ставків, чистого повітря.  А що ж ви хотіли? Чи є  в нашому славні ствердження про розквіт України? Про її благополуччя, усіпіх? Ні, нема. Який гімн така і держава. Корумпована, олігархічна, бідна…

Була жалюгідна  спроба покращити. Це заміна однієї літери в слові “Україна” на “України”. Тобто зміна змісту. Тепер не Україна вмерла, а її слава і воля ще не вмерли.  Це у 2012 році запропонував народний депутат Олег Канівець (партія Батьківщина) в своєму законопроекті. Стало трохи краще, але ж негативний початок зі згадуванням смерті у першому (найважливішому) Також інший депутат Нестор Шуфрич намагався втілити альтернативний гімн України.  рядку залишився.  Так і співаємо “Ще не вмерла”. Тобто ми ще поки ледь животіємо, доживаємо…

Ігнорування Бога

Давайте також обговоримо релігійну складову.  Історично гімни були релігійними  і виникли у Європі, як  складова богослужіння. Україна, як наступниця Русі, є православною християнською державою. Понад 70% громадян називають себе християнами. А де про це сказано в гімні? Де ми прославляємо Бога? Ні слова!

Навпаки. Є така суперечлива строка: “Душу й тіло ми положимо”. На це звернув увагу і підняв тему священник київського патріархату Євстратій Зоря. Взагалі в нього є своє бачення і думки про наш славень.  З точки зору православної церкви ці словами тільки спотворюємо християнські істини і тим самим відвертаємось від Бога та його допомоги. Душа людини належить Богу.  Тіло також належить Богу, але тілом можна розпоряжатись на власний розсуд. Якщо треба пожертвувати тілом заради благої мети то це схвально і героїчно. В Біблії сказано:  “Не бійтеся тих, хто тіло вбиває”(Євангеліє від Луки 12). Але ж не душу не можна віддавати ні за якої мети, навіть найблагороднішої.  ні за що.  Душа належить Богу. В нас, у людей, нема такого права розпоряжатись тим що не належить нам.

Життєстверджуючи гімни інших країн

Проаналізуємо тексти інших країн. Можна помітити цікаву закономірність. У високорозвинутих країн більшість гімнів позитивно стверджують що їх країна вже відбулась як багата, квітуча, справедлива, вільна. Тобто не у майбутньому планується панувати, а це вже як сьогодення,  факт який відбувся, на відміну від нас. Ми, вже маючи свою державу,  ще тільки мріємо що колись у невизначеному майбутньому “запануємо у своїй сторонці”.  І так 30 років вже маємо свою державу, а панувати в ній ще й не розпочинали – тільки збираємось.

Так наприклад, гімном Іспанії стверджується, що “справедливість та велич, демократію та мир”  вже здобуто.  Гімн США згадує історичну боротьбу за свободу, а потім каже також що про теперешній час: “це зоряний наш прапор! він буде завжди”. Американці  не забули, на відміну від нас, і про Бога і його прославляють.

Славить Бога земля і хвалу віддає
Силі, що зробила нас і зберігає народом.

Може тому й стали штати за Його допомогою міцною і процвітаючою державою? Також саме з прославляння Бога починається славень Ісландії. Країна яка вражає своїм рівнем демократії та високими рівнем життя. По суті весь короткий гімн Ісландії це прославляння Бога, а все інше Він дасть.

Хто про що співає , той те і має. Якщо в Германії співають: “Єдність право і свобода”, то сьогодні і бачим Німеччину як по-справжньому правову і вільну державу.  А також це благополучна країна, про що співають німці: “Процвітай моя країна”

Про Бога навіть наш північний сусід-агресор не забув у своєму гімні. До Бога там ще далеко, як до неба пішки. Але хоча б формально згадує: “Хранимая Богом родная земля”.

Гімни країн третього світу

Не лише українці забули про Бога, та згадують про смерть. Відсталий Гондурас по негативу, як і по розвитку “перевершив” навіть українців. Як часто жартують у нас і про нас: “Не ту країну назвали Гондурасом” Отже ще більш депресивними є дефірамби без всякого оптимізму та процвітання:

Ми пройдемо маршем, о земля батьків! На смерть!
Ми пошануємо за великий успіх померти за любов до тебе

або таке:

Там буде багато твоїх мертвих підданих, Гондурас…

Без коментарів.  Негативний зміст і відповідно країна бідності, злочинності та наркоторгівлі. Ось вам і безліч “мертвих підданих”.

Гімн країни Зімбабве кращий та позитивінший. В ньому знову ж таки прославляють Бога, оспівується краса природи, річок. Так це добре що шанують природу рідного краю, але ж де процвітання та благополуччя? Його нема в текcті, як і в самі країні.

В головній пісні Філіпін також є негативне згадування смерті, як і в українському , тільки різниця в тому що у філіпінців так завершується останньою строкою:”Ми можемо померти за тебе”. Також оспівується боротьба за свободу, згадується море і гори, але ж не згадується Бог. Відсутнє твердження процвітання і успішності. Звичайно це не є обов’язковим, але бути країною третього світу з неймовірною кількістю бідного населення то це нормально?

В найбіднішій країні світу Нігеріїї та сама проблема що і в нашому гімні. Це наше “запануємо” але не зрозуміло коли і звучить так:

Щоб побудувати націю Де правитимуть мир і справедливість

Тобто слова нібито прекрасні, але ж коли воно буде? Чому б не панувати і жити в справедливості вже сьогодні!?

Чи можна змінювати гімн?

Так, звичайно.  Навіть державний гімн України, написаний П. Чубинським  не раз відредагований і  скорочений. Чомусь деяких патріотів загоняє в ступор ця думка про заміну. Тоді до них просте питання – чи ви дійсно любите Україну?  чи хочете щоб країна й надалі “ще не вмирала”?

Альтернативні гімни України

Пропонуємо вашій увазі деякі позитивно-оптимістичні виконання. Приємного перегляду та прослуховування. Сподіваємось що колись ми заміними державний на якийсь оновлений альтернативний гімн на кращю версію, і країна почне дійсно по-справжньому розквітати і  розвиватись.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button