Право

Як поводитися з поліцейським: поради автомобілісту

Патрульна поліція сьогодні наділена чималим обсягом повноважень щодо охорони громадського порядку. Всім добре відомо, що контроль за безпекою на дорогах також належить до компетенції нових правоохоронців.

Незважаючи на те, що навчання нових кадрів поліції здійснюється на зразок розвинених правових держав, в українських реаліях ніхто не застрахований від скоєння службових помилок та перевищення повноважень, внаслідок яких страждають прості люди.

Для того, щоб убезпечити себе від порушення ваших прав та уникнути серйозних проблем під час поїздок, рекомендуємо запам’ятати алгоритм поведінки для водія автомобіля, який зупинили патрульна поліція.

Підстави для зупинки автомобіля

Так, законодавство України дає чіткий перелік підстав для зупинення автомобіля. Тут і порушення правил дорожнього руху, явні ознаки несправності авто, і неправильне використання звукових чи сигнальних пристроїв на ТЗ, і якщо вантаж автомобіля загрожує небезпеці іншим учасникам дорожнього руху. Це далеко не весь список, але тут важливо запам’ятати, що поліцейський зобов’язаний пояснити вам причину зупинки і послатися на конкретну статтю закону, який регулює роботу поліції.

Зупинку потрібно здійснювати, дотримуючись правил дорожнього руху. Якщо правоохоронець показує вам зупинитися, порушуючи ПДР, цей факт потрібно зафіксувати на відеокамеру або інший носій інформації.

Виходити з машини ви не повинні

Згадаймо також про те, що виходити з машини ви не повинні, досить лише опустити бічне скло. Звичайно, вас можуть попросити вийти, якщо є підозри щодо нетверезого стану водія, якщо він підозрюється у скоєнні злочину або потрібна його участь в оформленні документів, надання допомоги іншим людям, усунення технічних неполадок автомобіля.

Поліцейський повинен, не витрачаючи ваш час підійти, чітко представитися і назвати чому було зупинино авто. Є ймовірність, що правоохоронець вимагатиме посвідчення водія або інший документ автомобіліста. У цьому випадку рекомендуємо спочатку поцікавитися посвідченням поліцейського, наголосивши на особистих даних та інформації з нагрудного значка. Свої документи передавати в руки поліцейського не обов’язково. А така вимога представника влади вважається протиправною.

Майте на увазі, що поліцейському заборонено звертатися до вас на «ти», вживати лайки, образливі слова чи неповажний тон. Проте, якщо він дозволяє собі таку поведінку, це явна ознака того, що необхідно зафіксувати інформацію про нього. Також важливо відзначити номер автомобіля поліцейського. Фіксувати роботу правоохоронця на відеокамеру або на інший інформаційний носій закон дозволяє.

І останнє працівник поліції може у виняткових випадках здійснити огляд вашого автомобіля або поверхневу перевірку. При цьому, він може відкрити багажник, двері салону, але торкатися речей не має права. Тобто водій самостійно показує поліцейському вміст свого транспорту. Обов’язково має бути складений протокол. Поверхнева перевірка мало чим відрізняється від простого огляду, крім одного – закон не вимагає складання протоколу.

Оскільки існують деякі недогляди в нормативних актах, які можуть збити з пантелику як представників поліції, так і звичайних громадян, краще перестрахуватися. Звісно, ​​стосунки з правоохоронцями треба вибудовувати з повагою, але тримати вухо гостро також не завадить. Всі зафіксовані вами дані можуть стати незамінною допомогою надалі, якщо доведеться відстоювати свої права.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button