ВідеоЖиттяПраво

Обважили на ринку: як уникнути і як із цим боротися

Напевно, кожен, хто купував щось на ринку чи в магазині, мав відчуття, що продавець його обманює. Найчастіше “шосте почуття” нас не підводить.

Напевно вас також не раз в житті обважили на ринку чи ярмарках. Як цього уникнути? Кожен продавець хоче вигідно реалізувати свій товар. А іноді – і обдурити покупця. Так – на ринках є чесні продавці, але є й несумлінні. Все залежить від їхньої порядності.

На ринках використовують різноманітні способи обману покупців. Головне, що має пам’ятати покупець – бути уважним. Якщо стежити за діями продавця, не копатися в сумці, не відволікатися на розмови по телефону або прийти на ринок зі своїм калькулятором, то продавець не ризикуватиме і обманюватиме покупця.

Найпоширеніший обман – коли ваги стоять не рівно, а під кутом

Ви це не бачите, бо вони заховані за лотками із фруктами чи декором. Вам повідомляють лише кінцеву вартість. Попросіть пропустити вас до ваг під час зважування або встановити їх у доступному для вас місці. Необхідно переконатись, що на циферблаті встановлено “0”.

Психологи стверджують, що набагато простіше “нагрiти” покупця, який купує одразу кілька позицій. І якщо продавець при цьому називає вагу та вартість товарів, то вже на третьому мало хто зможе запам’ятати, яка вага та яка вартість була у першого товару.

Слідкуйте, щоб продавець зважив все не поспішаючи. Якщо вам здається, що продавець метушиться – він точно щось мудрує. Найкраще купити в іншому місці.

Іноді продавець відволікає покупця розмовою, щоб притупити його увагу, пропонує покупцеві вибрати наступний зразок, доки зважить товар. Або продавець різко кидає товар на ваги і відразу знімає, щоб покупець не встиг помітити вагу товару.

Якщо у вас виникли сумніви щодо правильності зважування товару, використовуйте контрольні ваги, які зобов’язані бути кожному ринку. Споживач має право перевірити точність ваги товару. Контрольні ваги повинні розміщуватись в окремо відведеному та доступному місці для споживачів. Не йдіть без перезважування.

Пам’ятайте – всі ваги мають бути опломбовані

Особливе занепокоєння викликає те, що останнім часом на ринках та ярмарках суб’єкти господарювання масово використовують вагові побутові пристрої невідомих виробників, які фальсифіковані під ваги торговельного призначення та які відповідно до вимог законодавства заборонені для використання.

Велика кількість вагів не має захисту від несанкціонованого доступу до органів регулювання ваг, що дозволяє їх налаштовувати на обважування, тобто обманювати покупців, що сприяє поширенню шахрайства у сфері торгівлі.

Обважили на ринку? Виходячи з наведеного вище, Держпродспоживслужба рекомендує:

  • споживачам бути уважними, купуючи товар, що підлягає зважуванню;
    уникати зважування товару на терезах невідомого походження, з відсутнім маркуванням та повірочним тавром, які мають зовнішні пошкодження або ознаки переробки;
  • вимагати від суб’єктів господарювання документи, що підтверджують проходження засобами вимірювання періодичної перевірки;
  • юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, які здійснюють торгівлю з використанням приладів для зважування, дотримуватись правил торгівлі та відмовитися від використання ваг, які не відповідають метрологічним вимогам.
  • Наголошуємо, що при проведенні торгово-комерційних операцій забороняється використовувати несправні, перероблені засоби вимірювальної техніки або такі, що не пройшли періодичної перевірки.

Шановні споживачі! У разі порушення ваших прав на достовірність результатів вимірювань, використання суб’єктами господарювання несправних приладів для зважування або тих, що не пройшли періодичну перевірку, звертайтесь до Держпродспоживслужби.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button